همه چیز در رابطه با دوربین‌های وای‌فای و مشکل قطع اینترنت آن‌ها

دوربین‌های وای‌فای، دستگاه‌هایی بسیار عالی برای مراقبت از مکان‌ها و نظارت بر حیوانات خانگی هستند، اما اگر اتصال وای‌فای شما قطع شود چه اتفاقی می‌افتد؟!

راحتی و آسایش همان چیزی است که دوربین‌های وای‌فای با خود به همراه می‌آورند. شما می‌توانید آن‌ها را تقریبا همه جا نصب کرده و با وصل کردن‌شان به اینترنت منزل، شروع به کار کنید. اما سوال اصلی این است که اگر اینترنت قطع شد، چه کار می‌توان کرد؟

مشکل شما اساسی است

خلاصه داستان اینکه با نبود وای‌فای، دوربین‌هایی مانند Nest Cam که وابسته به شبکه وای‌فای هستند، کارآیی خود را از دست می‌دهند.

به ویژه اینکه، دوربین Nest Cam در این شرایط اجازه انجام هیچ کاری را در داخل اپلیکیشن دوربین نمی‌دهد و با دادن پیام «دوربین آفلاین است» چنان عمل می‌کند که گویی دوربین شما اصلا وجود ندارد. شما حتی قادر نیستید به داخل برنامه بروید و ویدیوهای قبلا ضبط شده را مشاهده نمایید.

اما یک چیز خوب آن، این است که لااقل در هنگام آفلاین شدن دوربین، نوتیفیکیشنی را به‌همراه آخرین تصویر ضبط شده برای شما ارسال می‌کند.

البته، این امکان وجود دارد که سایر دوربین‌های وای‌فای، به صورت متفاوتی عمل کنند، اما اکثر آن‌ها برای انجام هر کاری، به‌شدت متکی به اتصال وای‌فای هستند. حال اگر این دوربین بتواند ویدیوها را به‌طور لوکال (به‌ جای ذخیره آن‌ها بر روی حافظه ابری) ضبط کند، در این صورت شما کمی از این بابت آسوده خاطر خواهید بود.

تعدادی از دوربین‌های وای‌فای که می‌توانند به‌طور لوکال کار کنند

اگر شما بتوانید یک دوربین وای‌فای با قابلیت ضبط لوکال اطلاعات به داخل یک USB یا کارت حافظه SD خریداری نمایید، می‌توانید امیدوار باشید که دوربین شما هنوز بدون اتصال وای‌فای هم، تصاویر را ثبت کند.

برای مثال، دوربین Arlo Pro ساخت شرکت Netgear، نمونه خوبی در این‌باره به حساب می‌آید. این دوربین‌ در واقع بی‌سیم بوده (یعنی با باتری کار می‌کند و مجهز به وای‌فای است)، اما امکان این را دارد که مستقیما به یک بیس استیشن Arlo وصل شده و آن استیشن هم به روتر شما متصل گردد.

شما ‌می‌توانید با زدن فلش USB به این استیشن، ویدیوها را به‌صورت لوکال ضبط کرده و هر زمان که وای‌فای شما قطع شد، همچنان به این کار ادامه داده و فایل‌ها را بر روی فلش ذخیره نمایید.

البته باید از این موضوع مطمئن شوید که دوربینی که به‌طور لوکال عمل می‌کند، قادر به ادامه کار خود حتی در زمان قطعی اینترنت خواهد بود.

پس راهکار چیست؟

همانطور که گفتیم اگر استفاده از این نوع دوربین‌ها برای شما بسیار حیاتی و مهم است و می‌خواهید خیال‌تان از گرفتن تصاویر حتی در صورت قطع شبکه راحت باشد، می‌توانید از دوربین‌هایی مانند Arlo Pro و Wyze Cam که از امکان ضبط لوکال هم پشتیبانی می‌کنند، بهره ببرید.

اما شاید بهترین راه‌حل برای این مشکل، نصب سیستم دوربین سیمی باشد. شما می‌توانید با همان قیمت Nest Cam، تعداد زیادی دوربین خریداری کرده و آن‌ها را در نقاط مختلف محل زندگی‌تان مستقر نمایید.

با این‌حال هرچند زحمت شما برای کار کردن با این دوربین‌ها بیشتر خواهد شد، اما یک‌بار برای همیشه می‌توانید مطمئن شوید که دیگر نیازی به اینترنت وای‌فای منزل ندارید و می‌توانید با آسودگی‌خاطر به ضبط تصاویر اقدام کنید.

منبع howtogeek
پیام بگذارید