ارز دیجیتال استارلینک (STARL) چیست و چگونه استارلینک بخریم؟

ما در جهانی هستیم که اینترنت نقشی اساسی در زندگی ما پیدا کرده، به طوری‌که زندگی بدون آن کار آسانی نخواهد بود. چند سالی است که مفهوم متاورس بسیار زیاد شنیده می‌شود و افراد، شرکت‌ها و سازمان‌های بسیار زیادی در حال ورود به آن هستند و یا روی آن‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند.

افزایش توسعه زیرشاخه‌های آن مثل توکن‌های غیرمثلی (NFT) و بازی‌های P2E، نشان‌دهنده افزایش علاقه به این صنعت هستند و دنیا در حال رفتن به سمتی است که به یک پلتفرمی نیاز دارد تا بتواند تمام ارتباطات اجتماعی خود را در آن انجام دهد. یکی از پروژه‌های متاورسی که به‌شدت درحال‌توسعه در این زمینه است، استارلینک (STARLINK) نام داشته که اسم توکن بومی آن STARL است. آیا این پروژه می‌تواند به اهداف خود برسد و تبدیل به یک پلتفرم متاورسی بزرگ شود؟ در ادامه بیشتر راجع به متاورس استارلینک و ارز دیجیتال آن توضیح می‌دهیم.

توکن استارلینک چیست؟

متاورس صنعتی است که جنبه‌های مختلفی داشته و قصد دارد تبدیل به دنیایی دیجیتالی شود که کاربران بتوانند در آن کارهای مختلفی انجام دهند، از برقراری ارتباط با کاربران مختلف گرفته تا خرید و بازی‌کردن. ارزهای دیجیتال هم در همین راستا نقش مهمی ایفا می‌کنند و تضمینی برای امنیت مالی این دنیای مجازی به شمار می‌روند. هدف پروژه استارلینک این است که با ترکیب ارزهای دیجیتال و دنیای متاورس انقلابی به ‌پا کند و به پلتفرمی همه جانبه تبدیل شود.

متاورس فضایی را برای کاربران خود فراهم کرده تا قادر شوند اطلاعات خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند، ایده‌های خود در مورد بلاک‌چین را مطرح کرده، ان.اف.تی بسازند و معامله کنند. همچنین ارز دیجیتال استارلینک قصد دارد تبدیل به مرکزی برای بازاریابی، سرگرمی، بازی و آموزش شود.

یکی از ویژگی‌های جالب ارز دیجیتال STARL بر خلاف اکثر رمزارزهای دیگر این است که هنگام راه‌اندازی آن، هیچ پیش‌فروشی انجام نشده و هیچ مقدار ارز دیجیتال استارلینک به توسعه‌دهندگان و تیم این پروژه تخصیص داده نشده است. این موضوع می‌تواند بیانگر مردمی بودن این پروژه باشد.

متاورس استارلینک

متاورس مفهوم و تکنولوژی جدیدی است و تحقیقات زیادی در مورد آن در حال انجام است که پروژه‌های مختلفی روی آن در حال فعالیت هستند. اما اکثر شرکت‌هایی که در این زمینه کار می‌کنند، نمی‌توانند تحقیقات و برنامه‌های خود را به‌صورت عملی به اجرا در آورند. متاورس‌هایی که امروزه وجود دارد، آن‌ها را به‌عنوان پروژه‌هایی کاملا غیرمتمرکز نبایستی دید؛ زیرا اکثرا توسط افراد و شرکت خاصی اداره می‌شوند؛ اما متاورس STARK این طور نیست.

این پروژه متاورسی است که به طور کاملا غیرمتمرکز ساخته و کنترل می‌شود و قصد دارد این دنیای مجازی را با ارزهای دیجیتال ادغام و ترکیب کند. زمینه متاورس STARL با تم فضایی است و می‌خواهد به کاربران خود اجازه دهد تا بتوانند در آن به سمت علاقه خود حرکت کنند، آموزش ببینند و حتی فراتر از این‌ها بروند.

ارز دیجیتال استارلینک در واقع یک وسیله مبادله در متاورس مربوطه است. به طور ساده نقش این توکن به‌گونه‌ای است که کاربران با استفاده از آن خرید و فروش و به‌طورکلی معاملات خود را انجام می‌دهند. ارز دیجیتال استارلینک همچنین به‌عنوان یک نقطه ورود به مکان‌های مختلف در متاورس شناخته می‌شود، مثل دسترسی به یکسری بازی‌ها، باشگاه و کنسرت‌های مجازی، سرگرمی، آموزش، روش‌های مختلف سفر در متاورس، سرمایه‌گذاری در زمین‌های مجازی، استخراج آیتم‌های داخل بازی، پرداخت خدمات مختلف و برنامه‌های گوناگون؛ پس به‌طورکلی این توکن ارز بومی متاورس خواهد بود.

بسیاری از افراد متاورس را تنها یک بازی می‌بینند، اما این‌گونه نیست. در این دنیای مجازی، فعالیت‌های بسیار زیاد دیگری غیر از بازی‌کردن وجود دارد که کاربران می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند. اما با این حال، بازی‌های مختلف زیادی در متاورس استارلینک وجود دارد. در این فضا فعالیت‌ها و ماموریت‌های مختلفی وجود دارد که شما در آن می‌توانید تنها آن را انجام دهید و یا اگر اهل تیم هستید، به‌صورت تیمی وارد دنیای آن شوید.

در این متاورس فضایی، شما می‌توانید با رقبا مسابقه دهید، با سفینه‌های فضایی مختلف به مکان‌های موجود در متاورس پرواز کنید و خیلی موارد دیگر را تجربه نمایید. به‌طورکلی همه نوع بازی در آن وجود دارد مثل اکشن، ماجراجویانه، آموزشی. تمام بازی‌ها در متاورس استارلینک در ایستگاه بازی قرار گرفته‌اند و به طور مستقیم با متاورس در ارتباط هستند. به این معنی که هم متاورس روی بازی و هم بازی روی متاورس تاثیر می‌گذارد.

مرکز ایستگاه فضایی در این پروژه نقطه شروع تمام کاربران جدید است. این مکان محلی است که افراد می‌توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. در این ایستگاه شما به تمام فعالیت‌ها دسترسی دارید. همچنین قسمت‌های دیگری از جمله بخش سرگرمی، فروشگاه، امکانات آموزشی و… وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

این آزادی بازیکنان در انجام فعالیت‌های مختلف باعث شده تا جهانی پویا و متنوع خلق شود. شما در این جهان به‌دلخواه خودتان می‌توانید ماموریت‌ها را تنهایی و یا با کاربران دیگر به‌صورت تیمی انجام دهید.

چرا STARL ارزشمند است؟

بسیاری از پروژه‌های متاورسی هدف اصلی‌شان این است که از اطلاعات کاربران برای بازاریابی استفاده کنند و به فکر منافع شخصی خودشان هستند. اما فلسفه STARL این است که بستری پایدار و منصفانه فراهم کند تا به نفع همه کاربران باشد و بتوانند در این بستر سرگرم شوند و روابط اجتماعی داشته باشند و وارد مرحله بعدی تکامل بشوند. متاورس STARL قرار است پلتفرمی جذاب، شفاف، سالم و منصفانه باشد.

این پروژه روی غیرمتمرکز بودن تاکید بسیار زیادی دارد و ارزش واقعی آن در همین است که به خود مردم تعلق دارد. این غیرمتمرکز بودن باعث می‌شود تا همه افراد ارزش یکسانی نسبت به هم و آزادی عمل داشته باشند.

اکوسیستم STARL به چه شکل است؟

استارلینک از مولفه‌های مختلفی تشکیل شده است. در ادامه وارد قسمت‌های مختلف این اکوسیستم می‌شویم تا ببینیم به چه شکلی ساخته و راه‌اندازی شده است.

ارز دیجیتال استارلینک

ارز دیجیتال استارلینک همان‌طور که قبل‌تر گفتیم، ارزی است که می‌خواهد داخل متاورس از آن برای انجام معاملات استفاده کنیم. این توکن بر بستر شبکه ERC-20 و به مقدار 10 تریلیون واحد ساخته شده است. یعنی عرضه حداکثر آن 10 تریلیون است.

نکته جالب در مورد توکن STARL این است که تمام توکن در حال حاضر در گردش است و در آینده به این مقدار اضافه نخواهد شد. همچنین هیچ مقداری از این توکن به افراد مثلا عضو تیم این پروژه و یا توسعه‌دهندگان اختصاص داده نشده است. این توکن کاملا شفاف است، امنیت بالایی دارد و قیمت آن به طور کامل توسط جامعه حرکت می‌کند.

جهان

در ابتدای توسعه متاورس استارلینک، این پروژه از موتور بازی ویدیویی یونیتی استفاده کرد. اما در ادامه توسعه این پروژه قصد دارد از آنریل انجین (Unreal Engine) بهره بگیرد. واقعیت این است که ساخت یک متاورس به این بزرگی نیازمند سال‌ها برنامه‌نویسی و توسعه است. اما STARL با پذیرش بازی Warp Nexus که یک بازی اکتشافی فضایی است و توسط فردی به نام اسکات براون (Scott Brown) و تیم او ساخته و توسعه پیدا کرده، به توسعه متاورس سرعت داده است.

همچنین پروژه STARL فردی به نام شهید احمد (Shahid Ahmad) استخدام کرده که در صنعت بازی‌سازی شهرت بالایی دارد و می‌خواهد به‌عنوان مشاور و تولیدکننده، به پروژه کمک زیادی کند.

همان‌طور که گفتیم ادامه توسعه STARL روی آنریل انجین انجام خواهد شد و از بازی Warp Nexus الهام گرفته می‌شود. تمرکز این بازی در سفرهای فضایی و مکانیک، اتصالات پایگاه فضایی، سیارک‌ و معدن‌ها و نبردهای فضایی است. تیم این پروژه از توسعه‌دهندگانی تشکیل شده که بیش از دو دهه تجربه در بازی‌های آنلاین چندنفره دارند. به گفته وب‌سایت این پروژه، توسعه بازی به‌گونه‌ای خواهد بود که مکانیزم‌های آن در تمام این فضای متاورسی قابل‌استفاده خواهند بود.

اقتصاد کسب درآمد از بازی

مطمئنا در مورد بازی‌های P2E شنیده‌اید. این بازی‌ها کمک بسزایی به گروهی از افراد کرد. افرادی که بنا به دلایل مختلف نمی‌توانستند کار پیدا کنند و درآمدی داشته باشند. اما با استفاده از این بازی‌ها توانستند به کسب درآمد برسند. بازی‌های مختلفی در این زمینه در یکی دو سال اخیر راه‌اندازی و ساخته شده است، اما بسیاری از آن‌ها از کاربران سو استفاده می‌کنند.

متاورس STARL بازی‌هایی در این زمینه دارند که می‌توانید برای کسب درآمد از آن‌ها استفاده کنید. این پروژه اطمینان حاصل کرده است تا انصاف و امنیت در این بازی‌ها فراهم شود و کاربران به‌راحتی بتوانند از آن‌ها استفاده کنند.

شما می‌توانید با بازی‌کردن، دارایی‌های مختلفی به دست بیاورید که ارزشمند هستند. این دارایی‌ها با انجام ماموریت‌ها به شما داده می‌شود. شما بعد از به دست آوردن این آیتم‌ها دو راه دارید. می‌توانید از آن‌ها در مرحله‌های بعد استفاده کنید و یا اینکه به افراد دیگر بفروشید و درآمد کسب کنید. خریدوفروش این آیتم‌ها در بازار STARL انجام می‌شود. آیتم‌های ارزشمند که می‌تواند شامل سوخت، ابزار و سلاح‌های مختلف باشد.

بازار

ارز دیجیتال استارلینک در بازار STARL کاربرد دارد. این بازار مکانی است که شما می‌توانید توکن‌های غیرمثلی (NFT) موردنظر خود را خریداری کنید. این ان.اف.تی‌ها در متاورس کاربردهای مختلفی دارند. در این بازار آیتم‌های مختلفی به‌عنوان ان.اف.تی وجود دارد که معامله می‌شوند، مثل زمین‌های مجازی، لباس، ابزار، ماهواره، ماشین‌های مختلف، کاراکتر، پوست و… . تمام این آیتم‌ها به‌عنوان یکسری NFT قابل خرید و فروش هستند که این معاملات با ارز دیجیتال استارلینک انجام می‌شوند.

همان‌طور که گفتیم شما می‌توانید با بازی‌کردن آیتم‌های مختلفی به دست بیاورید و در صورت نیاز قادر هستید آن‌ها را در بازار به فروش بگذارید و در ازای آن توکن STARL دریافت نمایید. به طور مثال فرض کنید در انجام ماموریت‌ها، کالایی به دست می‌آورید که در ادامه فعالیت خود به آن نیاز ندارید؛ در نتیجه آن را در بازار می‌فروشید.

پروفایل

بعد از اینکه کاربران کیف پول خود را به بازار STARL متصل می‌کنند، یک حساب کاربری برای آن‌ها ساخته می‌شود. این پروفایل در واقع نمایندگی کاربران در متاورس را برعهده دارد.

شما می‌توانید اطلاعات شخصی خود را از جمله، حساب‌های فضای مجازی و وب‌سایت را در آن وارد کنید. با اتصال تلگرام به‌حساب خود، شما می‌توانید به کاربران دیگر پیام دهید و با یکدیگر ارتباط داشته باشید. کاربرانی که ان.اف.تی برای فروش گذاشته باشند، این آیتم‌ها در بخش پیشنهادها (Offers) قابل مشاهده است. عکس پروفایل کاربران به‌عنوان ان.اف.تی شناخته می‌شوند و هرکدام از آن‌ها منحصربه‌فرد است؛ بنابراین این عکس‌های پروفایل قابل معامله هستند. کالکشن ان.اف.تی PIXELNAUTS یکی از کلکسیون‌هایی است که ان.اف.تی‌های عکس پروفایل در آن وجود دارد.

ماهواره‌

ماهواره‌هایی در بازی وجود دارد که به‌عنوان ان.اف.تی معامله می‌شوند و می‌توان با استفاده از آن‌ها بعد از خریداری، نرخ درصدی سالانه (APR) داشت و کسب سود کرد. این قراردادها با نام SATE باعث این کسب سود می‌شوند. هر نرخ ماهواره نسبت به دیگری متفاوت است و به این بستگی دارد که ماهواره در چه دسته‌بندی قرار دارد.

همچنین ماهواره‌ها خدماتی در فضا ارایه می‌دهند که از آن‌ها می‌توان برای نمایش تبلیغ و هنر استفاده کرد. این ماهواره‌ها قابلیت‌های جالب دیگری هم دارند که به مالک ارایه می‌دهد. مثلا بازیکنان می‌توانند قبل از اینکه وارد یک مبارزه با افراد دیگر شوند، به سمت ماهواره خود پرواز کنند و قدرت‌شان را افزایش دهند تا آماده نبرد شوند.

این ماهواره‌ها بر اساس مدارها دسته‌بندی می‌شوند که شامل این موارد است: مدار پایین زمین (LEO)، مدار میانی زمین (MEO) و مدار زمین ثابت یا ژئوسنکرون (GEO).

 • ماهواره‌های LEO در ارتفاع 160 تا 1600 کیلومتری زمین قرار می‌گیرند.
 • ماهواره‌های MEO در ارتفاع 10 تا 20 هزار کیلومتر از زمین عمل می‌کنند.
 • ماهواره‌های GEO در ارتفاع‌ 36 هزار کیلومتر قرار می‌گیرند. این ماهواره‌ها هنگام حرکت با چرخش زمین تطابق پیدا می‌کنند؛ بنابراین در یک نقطه از زمین قرار دارند.

همچنین پاداش‌های APR این ماهواره‌ها به‌صورت زیر است:

 • پلاتین: GEO: بیست درصد
 • طلا: MEO: پانزده درصد
 • برنز: LEO: ده درصد

ماژول‌های زندگی

این ماژول‌ها در واقع همان املاک‌ مجازی در متاورس استارلینک هستند. ماژول‌ها مشخص می‌کنند که مکان شما کجاست. این مکان‌ها ویژگی‌های مختلفی دارند. شما می‌توانید آیتم‌های ان.اف.تی خود را در آن ذخیره کنید، هنر خود را به نمایش بگذارید. لباس کاراکتر را در آن تغییر دهید و سلامت خود را در آن بهبود ببخشید. همچنین قابلیت دیگر این است که می‌توانید خانه خود را به افراد دیگر اجاره بدهید و کسب درآمد کنید.

این ماژول‌ها نقش کلید خانه‌تان را دارند تا بتوانید به خانه خود که در یک پایگاه قرار دارد، دسترسی پیدا کنید. در ابتدا 128 ماژول تولید شد که ابتدا مقداری از آن با عرضه اولیه معامله و مقداری دیگر در بازار STARL در دسترس بود. طبق گفته‌ها این مقدار ماژول در صورت افزایش تقاضا دوباره تولید خواهد شد. این ماژول‌ها مثل ماهواره‌ها APR ندارند؛ اما در متاورس STARL بسیار حیاتی هستند و قابلیت‌ها مهمی به کاربران ارایه می‌دهند.

دائوی STARL

سازمان مستقل غیرمتمرکز یا همان دائو سازمانی است که رهبری ندارد. به‌جای آن، تمام تصمیمات در مورد پروژه توسط اعضای جامعه صورت می‌گیرد. ارز دیجیتال استارلینک هم در همین راستا قرار است به‌گونه‌ای شود که هرکسی این توکن را داشته باشد، اجازه رای دادن در مورد این اکوسیستم را داشته باشد.

نقشه راه پروژه استارلینک

تا اینجا کاملا با جزییات این پروژه آشنا شده و متوجه شدیم که تیم این پروژه برنامه‌های مختلفی برای آن دارد. در ادامه به طور کامل نگاهی که اهداف و برنامه‌های این پروژه می‌اندازیم.

مرحله 1: انجام شد

 • راه‌اندازی ارز دیجیتال استارلینک
 • لیست‌شدن توکن در کوین مارکت کپ و کوین گکو
 • راه‌اندازی وب‌سایت
 • انتشار وایت پیپر
 • برنامه‌ریزی برای متاورس
 • شروع توسعه جامعه متاورس در موتور یونیتی
 • جمع‌آوری گروهی از توسعه‌دهندگان و طراحان
 • انتشار اولین تیزر ایستگاه فضایی
 • توسعه اتصال چندنفره در ایستگاه فضایی و انتشار تیزر
 • توسعه سفارشی‌سازی کاراکتر برای مرکز فضایی
 • تحقیقات در مورد مینی‌گیم

مرحله 2: در حال انجام

 • قرارداد هوشمند SATE
 • راه‌اندازی نسخه 1 بازار SATLE
 • مزایده اولین ان.اف.تی
 • اجرای TheGraph
 • اجرای پروفایل
 • واردشدن شهید احمد و اسکات براون به تیم توسعه
 • افزایش توسعه متاورس (توسعه گرافیک)
 • توسعه مینی‌گیم
 • افزایش توسعه متاورس (توسعه زمین)
 • راه‌اندازی نسخه 2 بازار STARL
 • دومین مزایده ان.اف.تی
 • اولین فروش با قیمت ثابت بازار STARL
 • کالکشن ان.اف.تی PIXELNAUTS
 • اجرای دومین فروش در بازار STARL
 • ورود تیم طراحی بخش متاورس
 • توسعه و تحقیق در مورد تاکتیک‌های ضد تقلب در مینی‌گیم‌ها
 • توسعه گالری ان.اف.تی ایستگاه فضایی
 • شروع توسعه سالن‌های رویداد در فضاپیماها برای برگزاری کنسرت
 • توسعه مینی‌گیم و اجرای تاکتیک‌های ضد تقلب
 • اجرای ایستگاه CREATE در بازار STARL

مرحله 3

 • توسعه متاورس – آزمایش محدودیت‌های ایستگاه فضایی و اتصالات برای دسکتاپ و موبایل – رفع باگ – افزایش کاربران
 • توسعه بازی جانبی – شروع آزمایش مکانیک گیم‌پلی Warp Nexsus و شروع ترکیب با Starl Metaverse
 • توسعه متاورس – پیاده‌سازی وب 3.0
 • توسعه متاورس – به‌روزرسانی طراحی‌ها
 • به‌روزرسانی کاراکترها و گسترش آن
 • توسعه متاورس – گالری ان.اف.تی ایستگاه متاورس
 • توسعه متاورس – ساخت اتصالات زنده برای رویدادها
 • انتشار نسخه بتای متاورس
 • راه‌اندازی دائوی STARL
 • واگذاری به بخش حرفه‌ای برای اتصال در آینده
 • توسعه مینی‌گیم – ارزیابی نتایج تاکتیک‌های ضد تقلب
 • توسعه مینی‌گیم – ادامه توسعه تکنولوژی ضد تقلب
 • آزمایش بتا خصوصی مینی‌گیم در شبکه Rinkeby با اعضای جامعه
 • راه‌اندازی و پشتیانی مینی‌گیم
 • معرفی دارایی‌های بیشتر در بازار STARL هم‌زمان با گسترش بازی‌های جانبی و ماموریت‌ها

مرحله 4

 • بخش حرفه‌ای متاورس – توسعه آنریل انجین
 • تبدیل بخش جامعه به ایستگاه فضایی با محدودیت خارجی
 • برنامه برای موبایل و دسکتاپ
 • افزایش مینی‌گیم برای بخش بازی STARL

لیست کارهای توسعه متاورس آنریل انجین

در وایت پیپر ارز دیجیتال STARL به‌غیراز نقشه راهی که گفته شد، لیستی هم موجود است که در مورد فرایند توسعه و کارهایی که قرار است در آنریل انجین انجام شود، توضیح داده شده است.

فاز 1: طراحی

 • نسخه 1 استایل طراحی متاورس (انجام شده است)
 • طراحی و توسعه سالن کنسرت در فضاپیما
 • طراحی ایستگاه فضایی Rough
 • آزمایش و توسعه محدودیت‌های ایستگاه‌های فضایی
 • انجام یکسری طراحی‌های تکنیکال
 • ورود کاربر منحصربه‌فرد
 • ذخیره آمار و اطلاعات کاربران
 • طراحی نحوه بازی‌کردن، کسب درآمد و خرج کردن ارز دیجیتال استارلینک در متاورس بازی Warp Nexus
 • طراحی سفینه فضایی، تجهیزات و آمار
 • وایت پیپر جدید در مورد نحوه طراحی
 • طراحی خط داستان‌ بازی جدید STARL برای بازیکنان

فاز 2: ایستگاه Nexus

 • ساخت و ورود به حساب بازیکنان
 • توانایی گشت‌وگذار بازیکنان در ایستگاه
 • توانایی دیدن بازار از داخل بازی توسط کاربران
 • آزمایش

فاز 3: Warp Nexus تک‌نفره

 • ساخت و ورود به حساب بازیکنان
 • خط داستانی برای بازیکنان جدیدی که تازه ‌وارد بازی می‌شوند
 • راه‌اندازی ماموریت از ایستگاه‌ها
 • استفاده از آیتم‌های ان.اف.تی
 • توسعه سفینه‌های فضایی با انجام ماموریت‌ها
 • اجرای ساده حلقه کسب درآمد ارز دیجیتال STARL
 • سیستم سوخت‌رسانی به سفینه‌ها بعد از یک ماموریت

فاز 4: ایستگاه‌های متعلق به بازیکنان

 • توانایی اداره ایستگاه‌های ان.اف.تی توسط بازیکن
 • جمع‌آوری کالاهای کمیاب توسط ایستگاه‌ها برای ساخت فضاپیماها
 • توانایی مشاهده ایستگاه‌ها توسط بازیکنان دیگر

فاز 5: Warp Nexus چندنفره

 • توانایی انجام ماموریت توسط بازیکن در برابر و یا با همکاری هم با افزایش پاداش
 • توانایی رقابت سر کنترل یکسری ایستگاه‌های ویژه

فاز 6: سفارشی‌سازی

 • توانایی خرید، فروش و معامله لباس و رنگ کاراکتر و فضاپیماها به‌صورت ان.اف.تی
 • اجاره ماهواره‌ها برای تبلیغات

فاز 7: گیم‌پلی مالکان فضاپیمای غیر ان.اف.تی

 • توانایی بازیکنان در بازی و کسب درآمد با فضاپیماهای افراد دیگر
 • هیئت رهبری از خلبانان جامعه برتر برای استخدام
 • توانایی استخدام خلبان برای سفر به قسمت‌های خطرناک

فاز 8: اجرای بخش جامعه در متاورس

 • بخش جامعه می‌تواند به یک فضای پایه بیرونی تبدیل شود.
 • بخش جامعه توسط دائو کنترل و اداره می‌شود.
 • بخش جامعه اجازه اتصال به بخش آنریل را می‌دهد و می‌تواند به ماموریت فضاهای خاص یا سفرهای عمومی عضو شود.

جمع‌بندی

طبق گفته بسیاری از متخصصان، متاورس می‌تواند مرحله بعدی در تکامل انسان باشد. پروژه STARL یکی از پروژه‌هایی است می‌توانیم به آینده آن امیدوار باشیم. در این مقاله به تمام جزییات آن پرداختیم و با ساختار آن، برنامه‌ها و اهداف آینده این پروژه آشنا شدیم. توکن استارلینک توکنی است که قرار است در تمام بخش‌های این متاورس و بازار STARL استفاده شود؛ بنابراین در صورت موفقیت آن، این توکن افزایش قیمت خوبی می‌تواند داشته باشد.

از کجا استارلینک بخریم؟

به‌خاطر تازه کار بودن این توکن، خریداری استارلینک کار بسیار سختی است اما در بین صرافی‌های داخلی، بازهم صرافی ایرانی ارزیف در کشورمان این امر را برای کاربران ایرانی بسیار راحت کرده است. شما می‌توانید با عضویت در ارزیف و با استفاده از ریال، به‌راحتی هرچقدر که بخواهید STARL را خریداری کرده و نگاه دارید. همچنین قابلیت برداشت این توکن به هرکجایی که دوست داشته باشید نیز امکان پذیر است.

پس اگر علاقه‌مند به کت گرل، شیبادوج، بیتگرت، اسپوکی شیبا، متاپتز، سیف مون، ددی دوج، بیبی دوج، شیبا فلوکی، فگ، مینی فوتبال، ریوشی، همستر، بیبی کیک، آریوا، بینامون و… هستید، ارزیف را نصب کرده و شروع به معامله این ارز دیجیتال ارزشمند کنید.

دانلود سوپر اپلیکیشن ارزیف از گوگل پلی

دانلود سوپر اپلیکیشن ارزیف از کافه بازار

پیام بگذارید