6 دلیل برای آنکه از پیام رسان ایتا استفاده نکنیم!

اپلیکیشن پیام رسان ایتا یکی از پیام رسان‌های ایرانی است که این روزها با سرعت بسیار زیادی در حال رشد بوده و در چند روز اخیر بیش از 500 هزار بار نصب موفق داشته است که نمودارهای مربوط به بازدید از این اپلیکیشن نشان می‌دهد که شاید به‌زودی ایتا را جلوتر از پیام رسان‌های بزرگی مانند سروش، بله و گپ ببینیم.

در این مقاله قصد داریم به دلایل مختلفی بپردازیم که ما را برای استفاده نکردن از ایتا قانع می‌کند! پیام رسان ایتا دارای اینترنت با تخفیف 50 درصدی است و از جمله نکاتی که برای آن گفته می‌شود، احتمال انتقال کامل کانال‌های تلگرامی به این پیام رسان است.

البته همان‌طور که در مطلب دیگری که در آی‌تی‌رسان منتشر کردیم، سورس این پیام رسان ظاهرا کپی بوده و حتی به دلایل مختلف، به‌نظر می‌رسد سرورهای این پیام رسان به سرورهای تلگرام متصل هستند چرا که تنها راه انتقال اطلاعات کانال‌های تلگرامی صرفا از این طریق بوده و راه حل دیگری نیز ندارد.

پیام رسان ایتا

1- کپی بودن سورس نرم افزار

از جمله ویژگی‌های بد پیام رسان ایتا، کپی بودن سورس این نرم افزار است. با یک بررسی ساده می‌توان به این موضوع پی برد که مسئولین این پیام رسان برای اینکه بتوانند یک پیام رسان قابل قبول برای کاربران ایرانی طراحی کنند، دست به استفاده از سورس تلگرام زده‌اند و بر خلاف پیام رسان سروش، بله و دیگر پیام رسان‌های ایرانی اقدام به برنامه نویسی صفر تا صد آن ننموده‌اند.

اینکه این پیام رسان از یک اپلیکیشن قدرتمند کپی شده باشد، به خودی خود بد نیست ولی سوال اینجاست که در آینده‌ای نه چندان دور، برنامه نویسان ایتا چگونه می‌خواهند پیشرفت‌های تلگرام و امکاناتی که احتمالا مورد استفاده کاربران خواهد بود، در ایتا اعمال نمایند؟

2- عدم وجود ورود دو مرحله‌ای

یکی دیگر از اشکالات بسیار جدی پیام رسان ایتا در زمینه امنیت آن است که اولین مورد مهم عدم وجود ورود دو مرحله‌ای در این پیام رسان است. در حالی‌که بسیاری از کاربران ایرانی با تبلیغاتی که رسانه‌ها انجام داده‌اند، به تازگی به لزوم فعال بودن ورود دو مرحله‌ای پی برده‌اند، پیام رسان ایتا از این قابلیت برخوردار نبوده و این بدین معنی است که اگر به هر دلیلی اکانت کاربری شما در ایتا هک شود، به هیچ وجه از این رویداد مطلع نخواهید شد و به طور کلی دسترسی به اکانت خود را از دست خواهید داد!

3- عدم وجود سکرت چت

از دیگر نکات بسیار مهم که از ضعف‌های جدی پیام رسان ایتا محسوب می‌شود، عدم امکان استفاده از گفتگوی امن است! یکی از قابلیت‌های فوق‌العاده تلگرام در بخش گفتگوهای دو نفره وجود بخش سکرت چت بود که کاربر می‌توانست با استفاده از آن و به صورت رمزنگاری شده با مخاطبین خود گفتگو کند و بدین ترتیب و به هیچ طریقی امکان دسترسی به محتوای گفتگو وجود نداشت.

امکان گفتگوی محرمانه در بعضی از پیام رسان‌های داخلی نیز وجود دارد که با الگوریتم‌های رمزنگاری بسیار پیشرفته انجام شده‌اند ولی پیام رسان ایتا در کمال تعجب در بحث امنیت گفتگوها ضعیف عمل کرده است.

4- عدم وجود امکانات مالی و بانکی که مزیت پیام رسان‌های ایرانی است!

یکی از نقاط قوتی که معمولا مسئولین برای پیام رسان‌های داخلی مطرح می‌کنند، امکان استفاده از خدمات مالی و بانکی در این نرم افزارهاست ولی پیام رسان ایتا به طور کلی از کوچک‌ترین امکانات جانبی این چنینی بی بهره است! در حالیکه به طور مثال در اپلیکیشن پیام رسان بله، به کامل‌ترین امکانات مالی و بانکی دسترسی دارید و یا اینکه از طریق پیام رسان سروش امکان خرید شارژ و پرداخت قبوض فراهم است، در ایتا خبری از این امکانات نیست و عملا هیچ فایده‌ای برای کاربر ایرانی ندارد!

مسئولین وزارت ارتباطات از مزایای پیام رسان‌های داخلی برای کاربران ایرانی سخن می‌گویند که پیام رسان‌های خارجی امکان ارایه آن‌ها را ندارند ولی به نظر می‌رسد تنها قابلیت و امتیاز اپلیکیشن پیام رسان ایتا ایرانی بودن آن است.

5- عدم وجود تماس صوتی و تصویری

اپلیکیشن بیسفون که اولین پیام رسان ایرانی است و یا اپلیکیشن پیام رسان سروش که انتقادات زیادی به آن وارد می‌شود و یا حتی گپ نیز از قابلیت تماس صوتی برخوردار هستند ولی ایتا هیچ امکانی را برای تماس صوتی و تصویری کاربران قرار نداده است.

این پیام رسان که از سرورهای داخل کشور بهره می‌برد، صرفا ظاهر تلگرام را شبیه سازی کرده و حتی به بخش تماس صوتی این پیام رسان خارجی نیز توجهی نداشته است. در حالی‌که صحبت‌های فراوانی برای جایگزینی ایتا با تلگرام انجام شده است، این پیام رسان به دلیل ضعف‌های بسیار زیادی که دارد و مهم‌ترین آنها نبود امکان تماس صوتی و تصویری است، گزینه خوبی برای جایگزینی تلگرام نیست.

البته شاید دلیل نبودن این امکان به همان دلیلی است که مسئولین ایتا نتوانستند مواردی از جمله سکرت چت و ورود دو مرحله‌ای را در این پیام رسان فعال نمایند.

6- عدم مشخص بودن پشتیبانی و امنیت

شاید مطرح کردن این بخش همانند توضیحی که در پیام رسان سروش به آن اشاره کردیم تکراری باشد ولی قطعا این تکراری بودن از اهمیت این موضوع نمی‌کاهد. هدف از اشاره به این موضوع نیز صرفا شفاف‌سازی فعالیت این پیام رسان است که احتمالا قصد میزبانی از اطلاعات میلیون‌ها ایرانی را داشته و شاید به‌زودی تبدیل به بزرگترین رسانه ایرانی شود!

در توضیحات سایت این اپلیکیشن به پشتیبانی اشاره شده است که توسط شرکت اندیشه یاوران تمدن امروز انجام می‌شود. بررسی‌های اولیه ما نشان می‌دهد که این شرکت نه تنها فعالیت و سابقه‌ای در زمینه ارایه راهکارهای نرم افزاری در بخش برنامه‌های موبایل و کامپیوتر نداشته، حتی به نظر می‌رسد به تازگی متولد شده است!

بدیهی است که همان مقدار که ابهام در پشتیبانی از تلگرام وجود دارد، در مورد ایتا نیز می‌بایست این ابهام‌زدایی انجام شود؛ چرا که برای ما به عنوان یک رسانه و قطعا برای بسیاری از کاربران ایرانی به عنوان مخاطبین این اپلیکیشن‌ها سوال پیش می‌آید که وقتی پیام رسان‌هایی مانند بله در کشور ما وجود دارند که به طور کامل پشتیبان و شرکت‌های تامین کننده بودجه آن مشخص است، حضور برنامه‌هایی مانند ایتا که به طور کلی پشتوانه آن‌ها در هاله‌ای از ابهام قرار دارد، قانع کننده است؟ قطعا همین مورد یک دلیل محکم برای استفاده نکردن از پیام رسان ایتا محسوب می‌شود.

پیام رسان ایتا

 

6 دلیل بالا مواردی بود که در تجربه کاربری ما و طبق تحقیقاتی که انجام دادیم مشخص شده و بدیهی است موارد دیگری نیز برای استفاده نکردن از ایتا می‌توان مطرح کرد. امیدواریم مسئولین این پیام رسان ایرانی با مطالعه این اشکالات نسبت به رفع آن‌ها اقدام کرده تا شانس خودشان را برای کسب یوزر از این بازار پر کاربر بالاتر ببرند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
171 دیدگاه
 1. کاربر می گوید

  سلام
  با اپدیت ایتا موارد ۲ و ۴ و ۶ برطرف شده
  انشاالله طی اپدیت های جدید بقیه مشکلات هم برطرف می گردد

  یادتان نرود ایتا هیچ وقت از طرف ارگان های رسمی حمایت نشده بلکه بعضی از ارگان ها در حال سنگ اندازی برای این پیامرسان هستند

  موافقم ۴
 2. مهدی می گوید

  سلام
  حمایت از پیام رسان های داخلی می تونه به بهتر شدن آن ها کمک کنه، سازندگان باید این برنامه ها را بهبود ببخشن و ما هم با نصب و استفاده از آن ها می توانیم حمایت کنیم.

  موافقم ۴
  مخالفم ۲
 3. کورش می گوید

  دو ساله از ایتا استفاده می کنم خیلی خوبه خیلی بهتر از تلگرامه پیام رسانهای خارجی به درد نخورن

  موافقم ۱۶
  مخالفم ۱۱
 4. فاطمه می گوید

  با سلام و خسته نباشید. دوستان ما مدت هاست از ایتا استفاده می کنیم. خدا رو شکر عالیه.
  عزیزان! ما ایرانی ها باید پیام رسان های خودمون رو حمایت و تقویت کنیم، شاید این یه تکلیف باشه.
  باور بفرمایید ما در ایتا هم کانال داریم و هم گروه و استفاده زیادی داریم واقعا کارمون راه میفته و عالیه. خدا مهندسین ایرانی رو خیر بده و موفق کنه.

  موافقم ۲۴
  مخالفم ۱۳
 5. ناشناس می گوید

  درسته
  ولی قطعا نمیشه گفت اصلااا نصب نکنین!
  الان نظر خودم رو ب اونایی که میگن نصب نکنین میگم!
  نصب کنید
  چرا؟
  اگر میگید نمیدونم سو استفاده و …!باید بگم سه ساله ایتا فعالیت داره ولی چیزی نشده .
  وارد شدن به اکانت بقیه و یا هک کردنش هم اصلااا آسون نیست در واقع باید کدنویس باشی!
  از ایتا میشه در آمد کسب کرد
  بله از پیامرسانهای دیگه هم میشه
  ولی خب چرا ایتا؟چرا ایتا رو نصب کنیم؟؟؟
  اولا ایتا پشتیبانی قوی داره
  توی یه سایت رفتم از ایتا بد گفتن زیر پست هم خودشون ب عنوان یه حمایتگر ایتا کامنت فحش گذاشتن!!!!!
  چرا خوب؟
  قابل هک نیست
  اون تایید دو مرحله ای توی نسخه های بعد میاد
  پرداخت ایتا رو که دیگه نمیخواد توصیح بدم!چون عالیه!
  درسته تماس تصویری نداره
  ولی ممکنه توی نسخه های بعد بیاد
  چرا اینقدر ضد ایتا هستین؟؟؟
  اونایی که ضدایتا هستند به اصطلاح!چی گیرتون میاد ازین کارا؟؟(شما رو نمیگم .نظرات رو تو سایت بسته بودن)دیدید ایتا داره پیشرفت میکنه حسودی کردین؟؟؟
  شما میدونین ایتا پیامرسان داخلیه
  چرا ازش حمایت نمیکنین؟
  فقط چون مال یه شرکت خصوصیه؟؟؟؟؟!
  متاسفم!
  ایتا کلی قابلیت خوب داره
  نمیگم عالیه
  چون واقعا نیست
  ولی تو که ایرانی هستی!
  بیا از پیامرسان ایرانی تبلیغ کن …حمایت کن!
  تلگرام خودش کلی کاربر داره
  هکش هم میشه
  چیو میخواید بفهمونید ب بقیه؟
  اینکه ایتا بده؟
  نیست!
  عالیم نیست!

  موافقم ۲۲
  مخالفم ۱۱
  1. به تو چه حسود که به ایتا حسادت میکنی می گوید

   ایتا خیلی هم خوبه
   هر کی میگه بده غلت کرده
   حسوده!
   حسود هرگز نیاسود😏

   موافقم ۸
   مخالفم ۶
 6. RayMan می گوید

  سلام به همگیتون .من دیدم که محیط ایتا تقریبا شبیه تلگرامه . برای همین ، آشنا به نظرمیاد . خیلی هم خوبه به شرطی که امکان گسترش و پیشرفت هم داشته باشه .من الان دارم از ایتا نسخه دسکتاپ استفاده میکنم . از نسخه های دیگه خبرندارم چون هنوز آزمایش نکردم . ایتا تماس صوتی ، تصویری ، لایو نداره . ایتا قسمت پیام محو شونده و یا سکرت چت نداره ( البته این مورد زیاد مهم نیست ). نمیشه بیش از یک اکانت داشت ( برای من لازم و مهمه ) . گروه بندی و دسته بندی ها باید قابل ویرایش و شخصی سازی باشه ( که نیست ) .. در کل محیطش آشناست و کار باهاش راحته اما خیلی جای کار داره اگه این توانایی و قابلیت ها بهش اضافه بشه … قابل رقابت با سایر نرم افزارهای داخلی و حتی خارجی است

  موافقم ۱۱
  مخالفم ۵
 7. محمد می گوید

  تازه رنگشم نارنجیه
  شد ۷تا دلیل

  موافقم ۱۲
  مخالفم ۱۷
  1. ناشناس می گوید

   کسی که میگه ایتا نارنجی هست خوب تم های بسیار زیادی وجود داره میتونی عوض کنی یا خودت بسازی اگر سازنده ایتا رنگ ایتا رو نارنجی کرده حتما یه فکری هم برای کاربرانش کرده من خیلی ناراحتم چون ایتا قطعه

   موافقم ۶
   مخالفم ۱
 8. . می گوید

  ایتا بین بقیه پیام رسان های ایرانی بهترینه، اما مشکلات زیادی داره، من چندبار میخواستم تغییر شماره بدم اصلا نمیشد، یا توی گروه میخوام کسی رو مسدود کنم ارور میداد، از نظر من تلگرام بهترین پیام رسان هستش هم پرسرعت، هم امنه، هم پیشرفته

  موافقم ۶
  مخالفم ۸
 9. علی می گوید

  این متن خیلی مغرضانه نوشته شده و قدیمی هم هست
  الان ایتا خیلی تغییر کرده و هیچکدوم از مواردی که رو که گفتین صدق نمی کنه

  موافقم ۲۱
  مخالفم ۹
 10. طاها می گوید

  واقعا چقد بی شعورین مثلا تلگرام و اینستاگرام خیلی امنیت دارن که هزاران بار ثابت شده ناامنن

  موافقم ۲۷
  مخالفم ۱۰
 11. ناشناس می گوید

  ایتا عالی

  موافقم ۲۴
  مخالفم ۶
 12. ... می گوید

  چرا دوست دارین به پیام رسان های ایرانی تیکه بندازین
  عالی است اما مشکل سرور دارد
  که ان هم حل شد
  اول برید اولین نسخه تلگرام ببینید بد تیکه بندازید
  یا حق….

  موافقم ۳۱
  مخالفم ۵
 13. فاطمه می گوید

  من تا دو روز پیش از ایتا استفاده میکردم و راضی بودم اما دیروز دیدم هر کار میکنم پیاما نمیاد هی میزنه در حال اتصال حتی دوبار حذف و نصب کردم ولی هنوز درست نشده برای ارسال کد هم هی میزنه در حال اتصال ولی نمیفرسته!!!

  موافقم ۹
  مخالفم ۱۴
 14. بی نام می گوید

  من از ایتا استفاده می کنم خیلی خوبه عالیه بهترینه درجه۱

  موافقم ۲۶
  مخالفم ۳
 15. مهدی غلامی می گوید

  ایتاعالیه فوق العاده هستش

  موافقم ۲۲
  مخالفم ۳
 16. Martin می گوید

  زحمت کشیدی😒 دلیل بیخود دیگه ای نداشتی بگی؟

  موافقم ۲۷
  مخالفم ۹
 17. حسن می گوید

  این مشکلاتی که گفته شد، خیلیاش حل شده…..
  بهترین و بهترین و بهترین، فقط ایتا.
  برا ترکیدن چشم حسودا و اونایی که چشم دیدن پیشرفت جوانان ایرانی رو ندارن، صلوات

  موافقم ۳۵
  مخالفم ۴
  1. حسن می گوید

   واقعاً واقعاً

   اللهم صل علی محمد و آل محمد

   موافقم ۲۲
   مخالفم ۳
 18. اعظم می گوید

  اتفاقا ایتا خیلی هم خوبه…نصف بیشتر این مشکلاتی که گفتی برطرف شده….بترکه چشم حسود….خیانتکار نباشیم نسبت به جوانان و تولیداتشون

  موافقم ۳۵
  مخالفم ۷
 19. علیرضا می گوید

  ایتا عالی است و حتی از تلگرام هم بهتر است .
  بنده آرشیو مدارکم را تو ایتا گذاشتم و یک کانال خصوصی دارم .
  عالی است .

  موافقم ۲۷
  مخالفم ۸
 20. علی می گوید

  اینقدر دشمنی با یک نرم افزار داخلی نسبتا خوب؟
  من به عنوان یک استاد دانشگاه از نسخه اول ایتا تا کنون از آن برای امور شخصی و کلاسی استفاده کرده ام و خیلی هم خوب است. فقط مشکل کمبود سرور دارند که به لطف کارشکنی دولتی و نگاه آنان به غرب ان شاءالله در دولت بعدی حل می‌شود

  موافقم ۳۳
  مخالفم ۴
  1. اعظم می گوید

   احسنت…….ادم میمونه با این دشمنان داخلی

   موافقم ۲۴
   مخالفم ۳
 21. فرید می گوید

  دلیل ها هم خیلی *********** بود
  واقعن که این همه دلیل خوب داره
  تلگرامو باید با فیلتر باز کنی که همه فیلتر ها هم ****** شدس
  واقعن ******* واست با این دلایل چرتت
  ایتا خیلی خوبه
  ازش راضیم و ۳ساله که ازش استفاده میدکنم

  موافقم ۳۰
  مخالفم ۷
 22. ارجمند می گوید

  در مورد عدم وجود معاملات مالی الان قابلیت “پرداخت ایتا” اضافه شده
  در ضمن ایتا بر خلاف پیامرسان های دیگه از جایی حمایت مالی نمی شه مثلا بله با بانک ملی و سروش با صدا و سیما حمایت مالی می شن پس برای ایتا نمی سرفه همه امکانات رو یک جا ارائه کنه سیاست ایتا جوری هست که با افزایش کاربر قابلیت های مختلف رو ارائه کنه که تماس تصویری و صوتی از همون قابلیت های آینده است

  موافقم ۲۶
  مخالفم ۱
 23. hossein می گوید

  نویسنده عزیز واقعا براتون متاسفم بجای اینکه بیای و از اپلیکیشن ایرانی حمایت کنی اومدی و تخریب میکنی راحت میدونی چقدر برای این پیام رسان زحمت کشیده شده واقعا متسفم برات

  موافقم ۵۰
  مخالفم ۱۶
 24. Victor می گوید

  سلام. امکانش هست بوسیله ایتا گوشی رو هک کنن؟؟

  موافقم ۶
  مخالفم ۲۱
  1. محمدهادی شهامت می گوید

   سلام
   بنده یک برنامه نویس هستم و سال هاست دارم‌ در این زمینه فعالیت بالقوه دارم و پس از تحقیقی گسترده متوجه شدم که این پیام رسان بر خلاف تلگرام فوق العاده امن هستش و ضد هک های قدرتمندی بر روی دیتا سنتر ایتا اعمال شده و یکی از مهمترین دلایل ایمنی این پیام رسان وجود دیتاسنتر آن در کشور خودمان است و بنده ادعای این سایت رو درباره استفاده ایتا رو از دیتاسنتر تلگرام رو کاملا تکذیب می کنم!

   موافقم ۴۲
   مخالفم ۸
   1. anonymouse می گوید

    والا واقعیتش اینه که کسایی که میاین میگن من برنامه نویسم کاملا دروغ میگن که ایتا امنه سورس کد های ایتا کپی تلگرامه و دوماا امنیتش در حد صفره چرا اینو میگم خودتون تست کنید شما لازمه یه حرف ضد دولت بزنید اونوقته که میفهمید اگر زنگ نزدن بهتون همه اپلیکیشن های داخلی من جمله روبیکا و تمام پیام رسان های داخلی امنیت ندارن خودتونو قول نزنین حقیقت همان خواهد بود چه انکار کنی چه باور

    موافقم ۸
    مخالفم ۲۶
 25. طیبه می گوید

  خیلی احمقانه است وقتی یکی بلاک میکنی بازم میتونه بازدید تو عکس تو ببینه

  موافقم ۷
  مخالفم ۱۸
 26. آرش می گوید

  کار شما نقد نیست تخریبه چون ویژگی های خوبش رو نگفتید.
  این که یک کپی بومی شده از تلگرام هست خیلی هم خوبه که، شما یا منتقداتون آماتورن و چیزی حالیشون نیست یا صرفا میخواین ایتا رو پیش کاربرای غیر متخصص تخریب کنین.
  واقعا متاسفم…

  موافقم ۳۹
  مخالفم ۹
  1. ملکا می گوید

   با افتخار از ایتا استفاده میکنم.تاکور شود هر آنکه نتواند دید…:)

   موافقم ۱
 27. Arash می گوید

  نویسنده ی عزیز یه تحقیق کامل تری میکردی میدیدی که نسخه آزمایشیه چرا مردم از حمایت پیام رسان ایرانی باز میداری مگه تلگرام از همون اول تلگرام بود؟؟
  بجای اینکه بگی حمایت کنید تا پیشرفت کنه میگی اسفاده نکنید؟ جایگزین خوبی هم هست برای پیامرسان تاگرام
  بازم میگم نسخه بتا است نسخه ی آزمایشی اقای محقق

  موافقم ۳۵
  مخالفم ۳
 28. مهدی می گوید

  اصلا از کارتون خوشم نیومد
  الان تو این وضعیت ماها باید از پیامرسان های ایرانی حمایت کنیم…
  شما اگه ۶ تا دلیل برا استفاده نکردن میاری،باید نکات خوبش رو هم بگی که فکر میکنم بیشتر از ایناهست
  خلاصه که کار زشتی کردید
  بماند…

  موافقم ۳۷
  مخالفم ۴
 29. زهرا نجمی می گوید

  همه اینایی رو که نوشتی داره اگه یکم بگردی پیدا میکنی😎😎😎😎😎

  موافقم ۲۵
  مخالفم ۶
  1. محمدهادی شهامت می گوید

   خانوم محترم!
   شما تلگرام رو ببین!
   چه پیام‌رسان قدرتمندی!
   میدونی چندسالشه!
   ۱۲ سال!
   دیتاسنترش میدونی چقدره؟
   اندازه یه شهر!
   برقشون میدونی از کجاست؟
   از یه نیروگاه جداگونه!
   میدونی کی امنیت کارمنداشو تأمین می کنه؟
   خود سازمان امنیت آمریکا!
   میدونی اسپانسرشون کیه؟
   خود دولت آمریکا!
   میدونی رییس و سازنده ش آقای «پاول دورف» میدونی با کی ناهار میخوره؟
   شخص ترامپ رییس جمهور آمریکا!
   حالا ایتا رو ببین!
   رییسش مأسسش یک طلبه س! توی همین قم ساختنش! چند وقت پیش ایشون اومد توی یکی از مساجد قم قسم جلاله خورد! فیلمش هم هست! قسم جلاله خورد: «والله از اول ایتا کسی از ما حمایت نکرده!»
   ولی تلگرام رو ببنید! دولت آمریکا داره خروار خروار دلار میریزه تو حلقشون!
   یکم با انصاف به قضیه نگاه کنید!
   با تشکر!

   موافقم ۳۳
   مخالفم ۷
   1. بنده خدا می گوید

    این سازمان امنیت ملی آمریکا که گفتی یه جاسوس بزرگه حالا انگار ترامپ کی هست ترامپ یه کافره دیگه هیچی نیست
    در ضمن یه طلبه تاسیسش کرده، مگه چیه؟ طلبه آدم نیست؟ نمی تونه کار مهمی بکنه؟
    واقعا متاسفم براتون…

    موافقم ۱۲
    مخالفم ۱
 30. 👍 می گوید

  گزینه ۴ توی به روزرسانی جدید ایتا درست شده

  موافقم ۱۹
  مخالفم ۲
 31. آرمان می گوید

  عشقم
  تماااااااااام کد نویسی های ایتا توسط ایرانی ها نوشته شده و کپی نشده.

  موافقم ۳۱
  مخالفم ۳
 32. الف می گوید

  آقای ITRESAN چرا تاریخ و ساعت نظرات را نشان نمیدی؟

  موافقم ۱۰
  مخالفم ۲
  1. Rolex می گوید

   چون ک زیرا…

   موافقم ۵
   مخالفم ۸
 33. محمد می گوید

  ایتا قبلا خوب بود اما الان خیلی ضعیف و به درد نخور شده

  موافقم ۷
  مخالفم ۲۶
  1. محمدهادی شهامت می گوید

   چون هیچکس ازشون حمایت نمیکنه تا بتونن دیتاسنترشون رو ارتقاء بدن اما الآن حرکت های چشم گیری انجام دادن!

   موافقم ۱۹
   مخالفم ۲
 34. F_nazari می گوید

  به نظر من ایتا با همین امکاناتی که داره خیلی عالیه

  موافقم ۳۶
  مخالفم ۴
 35. شیدا💞 می گوید

  این چرت و پرتا چیه تحویل مردم میدید…
  ایتا خیلیم خوبه هم سرعتش و هم کیفیت و عملکردش!
  لطفا بیخود مردم و از نصب کردن پیام‌رسان ایرانی و داخلی منصرف نکنید🙄

  موافقم ۴۴
  مخالفم ۷
  1. ... می گوید

   از نصب پیامرسان ایرانی منصرف نمیکنن ایتا واقعا بده و کاملا کپی
   بله خییییلییی بهتره

   موافقم ۱۰
   مخالفم ۲۳
 36. رفیق می گوید

  از آنجا که در تلگرام خیلی از جرم ها را آزادانه میتوان انجام داد، تبهکاران از ایتا میترسند و تلاش دارند تا محبوبیت تلگرام خدشه دار نشود

  موافقم ۴۵
  مخالفم ۶
  1. جرس می گوید

   به نظر میرسه هر کدوم از نظرات که باب‌میلتونه میذارید من یه نظر دادم گفتید تکراریه در صورتیکه من تا حالا همچنین نظری تو این سایت نداده بودم

   موافقم ۱۰
   مخالفم ۱
 37. ابوطالب می گوید

  شش تا دلیل که هیچ اگه ۶۰۰دلیل مثل این دلیل ها بیاری هم کسی قانع نمیشه

  موافقم ۳۶
  مخالفم ۵
  1. ... می گوید

   چرا من قانع شدم
   بله خییییییییییییییلیییییییییییییییییی بهتره

   موافقم ۶
   مخالفم ۱۵

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان