مسنجر فیس‌بوک امسال بیش از ۱۷ میلیارد تماس ویدیویی را برقرار کرده است

در طی سال ۲۰۱۷ میلادی بیش از ۱۷ میلیارد تماس ویدیویی توسط مسنجر فیس‌بوک برقرار شده است. این رقم نسبت به سال گذشته دو برابر شده است. در ماه دسامبر بود که فیس‌بوک قابلیت گفت‌و‌گوی ویدیویی گروهی را به پیام‌رسان خود افزود. هدف فیس‌بوک از انجام این کار در واقع رقابت موثرتر و تنگ‌تر کردن حلقه محاصره علیه اسکایپ و واتس‌آپ برآورد می‌شود. مایکروسافت و اپل آمار مربوط به تماس ویدیویی اسکایپ و فیس‌تایم را منتشر نکرده‌اند ولی با این‌حال، دسترسی فیس‌بوک به چنین آماری، موفقیت نسبتا خوبی محسوب می‌شود.

Facebook-Messenger مسنجر فیس‌بوک امسال بیش از 17 میلیارد تماس ویدیویی را برقرار کرده است

جالب این‌جاست که حتی اگر به‌صورت تصادفی یک تماس ویدیویی برقرار کرده و فورا آن را قطع کنید، باز هم اعلانی در این خصوص در صفحه مربوط به مکالمات ثبت خواهد شد. شاید این یک نقص بزرگ باشد، اما با این‌حال افراد زیادی وجود دارند که برای برقراری ارتباط با دوستان و آشنایان خود از قابلیت ویدیو چت فیس‌بوک استفاده می‌کنند.

در سال ۲۰۱۷ بیش از ۵۰۰ میلیارد ایموجی و ۱۸ میلیارد گیف بین کاربران پیام‌رسان فیس‌بوک به اشتراک گذاشته شده است. ضمن آن‌که به‌طور میانگین روزانه ۷ میلیارد مکالمه در مسنجر فیس‌بوک صورت گرفته و تعداد میانگین اعضا هر چت گروهی آن ۱۰ نفر برآورد شده است.

شاید بتوان مهم‌ترین اتفاق مرتبط به مسنجر فیس‌بوک در سال ۲۰۱۷ را انتشار پیام‌رسان مسنجر لایت برای اندروید برشمرد. مسنجر لایت برنامه‌ای ساده شبیه به پلتفرم نسخه قدیمی است که بسیاری از باگ‌ها و مشکلات در آن برطرف شده است. این نرم‌افزار قابلیت ویدیو چت ندارد و به همین دلیل کاربران آن می‌توانند از قابلیت تماس صوتی برای برقراری ارتباط استفاده کنند.

4 دیدگاه
 1. Tida.amiri می گوید

  عه مگه تماس ویدیویی هم داره من نمیدونستم چقدر خوب

 2. Saba.love می گوید

  فیسبوک یه زمانی خوب بود الان دیگ فقط تلگرام واتس اپ این چیزا خوبه

 3. Sina.so می گوید

  تو ایران ک فیلتره ب درد نمیخوره

 4. AliMansori می گوید

  ای کاشی فیلتر نبود مثلا که چی بشه فیلتر کردنش؟؟
  بهترین مسنجر جهان رو

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم