ضرورت پشتیبانی اپلیکیشن‌ها از اندروید اوریو و تراشه‌های ۶۴ بیتی در سال‌ ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹

شرکت گوگل برای چندین تغییر آینده‌نگرانه در اندروید برنامه‌ریزی کرده و تاثیرات برخی از این تغییرات به‌زودی احساس خواهد شد؛ در حالی‌که برخی دیگر در آینده اعمال می‌شوند. با آغاز ماه آگوست سال ۲۰۱۸، اپلیکیشن‌ها نیازمند تطابق با API اندروید ۸.۰ خواهند بود. این اپلیکیشن‌ها هنوز می‌توانند از نسخه‌های قدیمی اندروید پشتیبانی کنند؛ اما ملزم به رعایت قوانین خاصی به هنگام اجرا روی اندروید اوریو و نسخه‌های پس از آن خواهند بود.

این موضوع برخی از ویژگی‌های اختیاری فعلی مانند استفاده از مجوزهای زمان اجرا در اندروید مارشمالو را الزام‌آور می‌کند. الزامات اضافی با محدود نمودن تاثیرات ناشی از عملکرد اپلیکیشن‌های مخرب، منجر به بهبود امنیت حریم خصوصی کاربران می‌شوند. از ماه نوامبر سال ۲۰۱۸ نه تنها برنامه‌های به‌تازگی اضافه شده، بلکه به‌روزرسانی اپلیکیشن‌ها نیز نیازمند سازگاری مطلوب با اندروید اوریو خواهند بود و پس از گذشت چند سال، نسخه هدف پیشرفت می‌کند تا مانع از اسارت گوشی‌ها در عصر گذشته و اپلیکیشن‌های قدیمی شود.

F1289A45-3880-49F8-AA85-396DC694AC1C ضرورت پشتیبانی اپلیکیشن‌ها از اندروید اوریو و تراشه‌های 64 بیتی در سال‌ 2018 و 2019

همچنین در سال ۲۰۱۹ (به‌طور مشخص در ماه آگوست) اپلیکیشن‌ها ملزم به پشتیبانی از تراشه‌های ۶۴ بیتی خواهند بود. البته هنوز آن‌ها می‌توانند بر روی سخت‌افزارهای ۳۲ بیتی نیز اجرا شوند؛ اما این مسئله تدارکی برای یک آینده‌ صرفا ۶۴ بیتی است. اکنون اپل این تغییر سیاست را در سیستم‌عامل iOS 11 اعمال نموده است؛ اما اندروید از پلتفرم‌های بی‌شماری پشتیبانی می‌کند و لذا به زمان بیش‌تری احتیاج دارد.

در سال ۲۰۱۸ گوگل با افزودن بیت‌های کوچکی از ابرداده امنیتی به اپلیکیشن‌های دانلود شده از فروشگاه پلی‌استور، کمک شایانی به بهبود امنیت سیستم‌عامل خود خواهد کرد. این ویژگی به عنوان یک اعتبارسنجی دسته‌ای عمل می‌کند و امکان فعال‌سازی فرصت‌های جدید توزیع را برای توسعه‌دهندگان فراهم خواهد کرد.

4 دیدگاه
 1. Tida.amiri می گوید

  اره دیگه گوشی ها دارن پیشرفته تر میشن بازی ها نرم افزار ها هم باید اپدیت جدید بدن تا اجرا بشه روی گوشی های جدید

 2. Ahmadreza020 می گوید

  دیر زود بالاخره همشون اپدیت میدن دیگه جای نگرانی نیست

 3. عرفان می گوید

  ای او اس تو این زمینه از اندروید چند قدم جلو تره همیشه

 4. Sina.so می گوید

  فعلا ک هنوز اندروید اوریو نگرفنیم ما

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم