اطلاعاتی در رابطه با طراحی گوشی پیکسل ۳XL گوگل

نسل سوم گوشی‌های هوشمند پیکسل‌ گوگل به احتمال زیاد تا اوایل ماه اکتبر معرفی خواهند شد. اما شواهد امر نشان می‌دهد طبق تصاویر و ویدیو‌هایی که از ظاهر گوشی پیکسل ۳XL منتشر شده، ممکن است بسیاری از علاقه‌‌مندانش از آنچه که می‌بینند چندان خوشحال نشوند. در حقیقت به نظر می‌رسد برخی نکات که کاربران خواهان اصلاح آن بوده‌اند توسط گوگل نادیده گرفته شده است.

google-pixel-3-xl-image-3 اطلاعاتی در رابطه با طراحی گوشی پیکسل 3XL گوگل

یکی از مهم‌ترین بحث‌ها بر سر ویژگی جنجالی نمایشگر‌های برش خورده و ناچ‌دار بودن گوشی‌های هوشمند پرچم‌دار است. این قابلیت در سال ۲۰۱۸ به یک ترند در بین انواع مدل‌های مشهور تلفن همراه بدل شده است. کاربران نیز در برخورد با این ویژگی به دو دسته تقسیم شده‌اند. نیمی از آنها عاشق ناچ هستند و نیمی دیگر متنفر!

با این حال گوشی پیکسل ۳XL گوگل در واقع یک محصول تمام عیار است و همان‌طور که از ذهن خلاق مهندسان گوگلی انتظار می‌رفت با دست پر قصد نبرد با رقیبان سرسخت خود را دارد. از لحاظ تئوری مشخصات و قابلیت‌های بسیار جذابی در آن دیده می‌شود ولی در عمل، اجرا و ساخت یک محصول ناب بسیار دشوار‌تر است. در هر صورت به نظر می‌رسد گوگل موفق شده است از این مرحله سخت با موفقیت عبور کند و در تصاویر موجود شما می‌توانید عکس‌های واقعی از گوشی پیکسل ۳XL گوگل را مشاهده نمایید.

ولی نکته دور از انتظار، طراحی هم‌زمان ناچ در بالا و چانه در پایین گوشی پیکسل ۳XL است که می‌توان آن را نهایت بدسلیقگی گوگل در طراحی این گوشی دانست. در قسمت پایینی در پشت گوشی نیز علامت لوگوی مشهور G شرکت گوگل به چشم می‌خورد که طرح آن با نمونه‌های اولیه ساخته شده، اندکی متفاوت است.

pixel3-xl اطلاعاتی در رابطه با طراحی گوشی پیکسل 3XL گوگل

اصولا در گوشی‌های دارای نمایشگر برش خورده، کلیه حسگر‌ها و دوربین جلویی سلفی در قسمت ناچ جاسازی می‌شوند و این امکان را فراهم می‌آورند که سه ضلع دیگر قاب با حداقل لبه طراحی شود و صفحه نمایش بیشترین سطح را به خود اختصاص دهد. بنابراین گوشی‌ها با کمترین حاشیه باید از این ویژگی پیروی نمایند اما برخلاف تمام این قواعد گوشی پیکسل ۳XL گوگل سنت‌شکنی کرده است و علاوه بر ناچ در بالای گوشی، در قسمت پایین نیز یک لبه چانه مانند بدشکل و عریض قرار گرفته است.

به عبارت دیگر ظاهرا گوگل فلسفه وجودی ناچ در گوشی‌های هوشمند را فراموش کرده است. البته باید به این نکته اشاره نمود که پیش از این شرکت ال‌جی نیز در طراحی گوشی LG G7 خود از این سبک نچندان جالب بهره گرفته بود. شما در رابطه با این نوع طراحی چه فکر می‌کنید؟

منبع androidpit

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم