کوالکام رسما پیشنهاد ۱۳۰ میلیارد دلاری برودکام را رد کرد

5 0

احتمالا در طی روزهای اخیر خبرهای مرتبط با پیشنهاد ۱۳۰ میلیارد دلاری کمپانی برودکام (Broadcom) برای خرید شرکت کوالکام را شنیده‌اید. البته این پیشنهاد یک‌طرفه بوده و کوالکام هرگز تمایلی برای واگذاری به دیگر شرکت‌ها از خود نشان نداده است. برودکام عنوان کرد که این قرارداد می‌تواند برای سهامداران هر دو کمپانی بسیار حائز اهمیت باشد.

اخیرا در گزارش‌ها آمده بود که کوالکام در حال بررسی و احتمالا نپذیرفتن این پیشنهاد است که امروز این شرکت، به‌طور رسمی ‌اعلام کرد که با پیشنهاد ۱۳۰ میلیارد دلاری برودکام موافقت نکرده است. این درحالی است که برودکام، مبلغ کلانی را برای خرید این شرکت پیشنهاد داده بود و اگر این پیشنهاد مورد موافقت کوالکام قرار می‌گرفت، مجموعه حاصل از این ادغام، به‌عنوان سومین شرکت بزرگ تولیدکننده محصولات نیمه‌هادی در جهان لقب می‌گرفت.

qualcomm-snapdragon-640x360 کوالکام رسما پیشنهاد 130 میلیارد دلاری برودکام را رد کرد

عدم پذیرش پیشنهاد برودکام، تصمیمی ‌بود که توسط تمامی ‌اعضای هیات مدیره کوالکام گرفته شد. به عقیده مدیران این شرکت، پیشنهاد ارائه شده به‌طور قابل‌توجهی ارزش‌های کوالکام را با‌توجه‌ به جایگاه کنونی آن در این صنعت و همچنین چشم‌اندازهای رشد آینده، نادیده گرفته است.

استیو مالنکوف؛ مدیرعامل کوالکام در این رابطه عنوان کرد که هیچ شرکتی در حال حاضر، جایگاهی را که کوالکام از طریق صنعت محصولات نیمه‌هادی در حوزه‌هایی همچون اینترنت اشیا، تکنولوژی‌های مربوط به خودرو، محاسبات پیشرفته و شبکه به‌دست آورده، ندارد. از آن‌جایی‌که کوالکام یک شرکت عمومی‌ (سهامی‌عام) به‌حساب می‌آید، مدیران این شرکت مجبور شدند تا پیشنهاد ارائه شده را به‌دقت مورد بررسی قرار دهند که در نهایت به این نتیجه رسیدند که به پیشنهاد برودکام پاسخ منفی بدهند. هیئت مدیره و مدیرعامل کوالکام باری دیگر بر تعهدات خود مبنی بر افزایش ارزش سهام این شرکت برای سهامداران تاکید کردند.

هیئت مدیره همچنین، اعتماد خود را نسبت به استراتژی مدیرعامل و تیم وی به‌منظور افزایش قابل‌توجه ارزش کوالکام نسبت به پیشنهاد ارائه شده، اعلام کردند. فعلا مشخص نیست که آیا برودکام با پیشنهاد جدیدی به سراغ کوالکام خواهد رفت یا خیر، که البته این شرکت تا به این لحظه، سکوت را به اظهارنظر در این رابطه ترجیح داده است.

5 دیدگاه
 1. Maahdi2000 می گوید

  کوالکام خودش یه شرکت بزرگه بنظر من تنهایی کار کنه خیلی بهتره

 2. اشکان موسوی می گوید

  خب نمیخواد بفروشه دیگه زور که نیست

 3. Arta20 می گوید

  کوالکام هیچ کمپانی دیگه نمیتونه بخره چون نمیفروشه …

 4. Asoo می گوید

  کوالکام فک نکنم بفروشه خیلی کمپانی مشهوریه خودش به تنهایی

 5. taha می گوید

  کوالکام اصلا خوب نیست اسنپ دراگون ک زده پیش اگزینوس کم میاره همیشه تو تست ها

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم