نوکیا: شمار بدافزارهای موبایلی در نیمه اول ۲۰۱۶ دوبرابر شده است!

0 0

گزارش‌ها درباره بدافزارهای موبایلی در چند سال گذشته گسترش زیادی داشته، همانطور که این بدافزارها نیز گسترش زیادی داشته و به معضلی جدی در بازار اسمارت‌فون تبدیل شده‌اند. تنها محصولات اندوریدی نیستند که مورد حمله قرار می‌گیرنذ، اما چون تعداد کاربران اندروید بسیار زیاد است، اندروید به هدف آشکار تبدیل می‌شود.

گزارش نوکیا برای نیمه اول سال ۲۰۱۶ نشان می‌دهد که بدافزارها به تهدیدی جدی برای اسمارت‌فون‌ها تبدیل شده‌اند. بر اساس این گزارش، تعداد بدافزارهای موبایلی ۹۶ درصد افزایش نشان می‌دهد. بیشترین میزان در ماه آوریل دیده می‌شود. به طور ساده، میزان آلودگی اسمارت‌فون‌ها نسبت به نیمه دوم سال ۲۰۱۵، دو برابر شده است. بعلاوه، ۷۸ درصد آلودگی‌های شبکه‌های موبایلی، اسمارت‌فون‌ها را هدف قرار داده‌اند. در این میان، گوشی‌های اندرویدی ۷۴ درصد بدافزارها را متوجه خود کرده‌اند. کوین مک‌نامه از نوکیا می‌گوید:

هکرهای امروزی اپلیکیشن‌ها و پلتفرم‌های زیادی را هدف قرار می‌دهند و روش‌های پیچیده‌تر و مخرب‌تری را بکار می‌گیرند.

همانگونه که قبلا نیز گفته شده، ماه آوریل بیشترین میزان آلودگی را داشته و یک گوشی از ۱۲۹ گوشی به بدافزار آلوده بوده است. تعداد اپلیکیشن‌های آلوده اندرویدی از ۵.۱ میلیون به ۸.۹ میلیون واحد رسیده که رشد ۷۵ درصدی نشان می‌دهد. سه بدافزار Kasandra.B ،Uapush.A و SMSTracker با ۴۷ درصد بیشترین سهم بازار بدافزار را دارند.

Nokia-reports نوکیا: شمار بدافزارهای موبایلی در نیمه اول ۲۰۱۶ دوبرابر شده است!

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم