نوکیا ۹ در سه ماهه سوم سال میلادی و با قیمت ۶۹۹ دلار معرفی خواهد شد

درحالی‌که اچ‌ام‌دی گلوبال، کمپانی مالک نوکیا، سه محصول جدید خود را معرفی کرده و انتظار می‌رود تا نوکیا ۳، ۵ و ۶ طی هفته‌های آتی به بازار عرضه شود، بسیاری از کاربران منتظر معرفی سه محصول بعدی یعنی نوکیا ۷، ۸ و ۹ هستند.

با توجه معرفی پرچم‌داران کمپانی‌های بزرگی چون ال‌جی، سامسونگ و اچ‌تی‌سی در ماه‌های اخیر، نوکیا تصمیم گرفته تا معرفی محصولات بالارده‌ی خود را به زمان دیگری موکول کند و به عقیده بسیاری، این تصمیم به‌درستی از سوی نوکیا اتخاذ شده است.

البته اچ‌ام‌دی خیال رقابت با گوشی‌هایی چون سامسونگ گلکسی S۸، ال‌جی G۶ و اچ‌تی‌سی U Ultra را در سر می‌پروراند اما قصد دارد کمی دیرتر پا به عرصه این رقابت بگذارد. حالا گزارشی جدید از نوکیا ۹ خبر می‌دهد که این محصول در اواخر ماه جولای یا اوایل ماه گوست (مردادماه) معرفی شده و در سه ماهه سوم سال میلادی به‌دست مشتریان خواهد رسید.

به نظر می‌رسد که نوکیا ۹، به‌صورت جهانی عرضه شود اما با توجه به کشور مورد نظر، قیمت آن متفاوت است. به‌عنوان مثال کاربران آمریکایی با قیمت ۶۹۹ دلار به آن دسترسی خواهند داشت درحالی‌که کاربران در اروپا، برچسب قیمتی ۷۴۹ یورویی را در مقابل خود خواهند دید.

در بازاری چون کشور هند هم قیمت آن ۴۴۹۹۹ روپیه است که تقریبا با همان قیمت ۶۹۹ دلار برابری می‌کند.

علت اصلی عدم عرضه نوکیا ۹ تا سه ماهه سوم سال، مشکلات تأمین پردازنده آن یعنی اسنپدراگون ۸۳۵ است. همان‌طور که می‌دانید در حال حاضر تمامی نسخه‌های این پردازنده در داخل گوشی گلکسی S۸ سامسونگ به‌کار می‌رود. همچنین نباید فراموش کنیم که نوکیا، برای عرضه ۶ یا ۷ مدل تا آخر سال ۲۰۱۷ برنامه‌ریزی کرده است.

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم