قابلیت ۳D creator موجود در اکسپریا XZ1 چگونه کار می‌کند؟

دو اسمارت‌فون تازه معرفی شده سونی که با نام‌های اکسپریا XZ1 و XZ1 کامپکت شناخته می‌شوند از یک ویژگی جالب به نام ۳D creator استفاده می‌کنند. به کمک این قابلیت کاربر می‌تواند اسکن‌هایی سه بعدی از شی و یا شخص دلخواه را گرفته و از آن برای چاپ سه‌بعدی و یا واقعیت افزوده استفاده کند.

۳D Creator چگونه کار می‌کند؟

در ابتدا باید بدانید که استفاده از ۳D Creator تنها برای دو اسمارت‌فون اکسپریا XZ1 و XZ1 کامپکت در دسترس خواهد بود، زیرا برای استفاده از این ویژگی به قدرت پردازشی بالای چیپ‌ست اسنپدراگون ۸۳۵ نیاز دارید. برای استفاده از این ویژگی تنها نیاز به استفاده از دوربین دستگاه است و نیازی نیست که حتما به وای‌فای و یا هر شبکه پرسرعت دیگری متصل باشید.

اسکن سه‌بعدی در ۳D Creator چهار گزینه را پیش رویتان می‌گذارد؛ غذا، صورت، سر و اشیا متفرقه از جمله گزینه‌هایی هستند که می‌بایست پیش از شروع اسکن یکی را انتخاب کنید. پس از انتخاب حالت مدنظر دوربین را اطراف سوژه مورد نظر بچرخانید و از همه زوایا تصویربرداری کنید. عملیات اسکن حدود ۱۵ ثانیه تا یک دقیقه به طول می‌انجامد که مقدار مناسبی است.

اگر بازهم نتوانستید اسکن خوبی را انجام دهید، می‌توانید از راهنما و نکاتی که روی نمایشگر ظاهر می‌شود، استفاده کنید.

۳D Creator چه کاربردی دارد؟

مطمئنا اولین سوالی که پس از اسکن کردن یک جسم سه‌بعدی از خود می‌پرسید این است که حالا باید با آن چیکار کنم؟! برای پاسخ‌ دادن به این سوال می‌توان چند نمونه از کاربردهای اسکن سه‌بعدی را برشمرد.

هنگامی که از یک سر و یا چهره اسکن سه‌بعدی تهیه می‌کنید، می‌توانید با چاپ آن به‌صورت سه‌بعدی  آن را به عنوان یک هدیه به دوستانتان اهدا کنید. هم‌چنین می‌توانید از اشیا سه‌بعدی خود به عنوان تزیینات کیک استفاده کنید و یا حتی یک استیکر سه‌بعدی را ایجاد و در پیام‌رسان‌ها از آن استفاده کنید.

3d1 قابلیت 3D creator موجود در اکسپریا XZ1 چگونه کار می‌کند؟
استفاده به عنوان یک شی واقعیت افزوده؛ به کمک این ویژگی شما می‌توانید اسکن سه بعدی خود را به فضای واقعی تعمیم دهید. به عنوان مثال شما می‌توانید یک ست مبلمان را پیش از خرید به‌صورت سه‌بعدی اسکن کنید و سپس مشاهده کنید که در محیط خانه شما چگونه به نظر می‌رسد.

09-1-e1.v1-object-desktop-10ca689673aeb9e3b71d4746c3da6eed قابلیت 3D creator موجود در اکسپریا XZ1 چگونه کار می‌کند؟
ساخت یک آواتار AV؛ شما می‌توانید یک آواتار را بسازید و با انتخاب آن، شمایل ایجاد شده در حالت‌های مختلف را مشاهده کنید. به عنوان مثال می‌توانید سایز بدن را تغییر داده و یا اندام‌ها را حرکت دهید.

09-2-e1.v1-avatar-desktop-3b8b32df3ed1ee3ec80627f03303b131 قابلیت 3D creator موجود در اکسپریا XZ1 چگونه کار می‌کند؟

آخرین استفاده از این سیستم نیز ساخت تصایر پس‌زمینه زنده است که می‌تواند پس از اسکن آن را به عنوان یک لایو والپیپر ذخیره کنید.

07-e1.j1-original-desktop-b46ae35c9768849609990b7a43e4199a قابلیت 3D creator موجود در اکسپریا XZ1 چگونه کار می‌کند؟

یک ویژگی جالب

به‌نظر می‌رسد سونی قصد دارد توجه بیش‌تری را به بخش واقعیت افزوده در اسمارت‌فون های پرچم‌دارش داشته باشید، موضوعی که مطابق شایعات برای آی‌فون ۸ نیز رخ خواهد داد. با این حال می توان کنجکاو بود و دید که عملکرد کدام پرچم دار در این بخش بهتر است؟!

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم