اپل می‌خواهد محصولاتش را با مواد اولیه ۱۰۰ درصد بازیافت شده تولید کند

4

در صفحه متعلق به کلیه محصولات اپل و در انتهای مراسم معرفی هر یک از آن‌ها، شرکت اپل مایل است خود را به خاطر استفاده از فناوری‌های سبز در تولید و بسته‌بندی محصولات، مورد ستایش قرار دهد. اگرچه هنوز هم گاهی اوقات نیاز به مواد اولیه خام و فلزات کمیاب وجود دارد.

این همان چیزی است که اپل به تغییر آن تمایل دارد. بر اساس صحبت‌های لیزا جکسون، معاون ارشد بخش محیط‌زیست، سیاست و برنامه‌های اجتماعی شرکت اپل با وبسایت news.com.au، وی به این نکته اشاره کرد که هدف نهایی کمپانی این است که بتواند محصولاتی را از مواد ۱۰۰ درصد بازیافت‌شده و تجدیدپذیر تولید نماید تا وابستگی آن‌ها به مواد اولیه خام را کاهش دهد.

Apple_wallpaper_2_green_by_Kageyoshi07-642x360 اپل می‌خواهد محصولاتش را با مواد اولیه 100 درصد بازیافت شده تولید کند

به عقیده جکسون، ” آن‌چه که ما به انجام آن متعهد هستیم، استفاده از مواد اولیه ۱۰۰ درصد بازیافت‌شده یا تجدیدپذیر برای تولید محصولاتمان است. ما به صورت کاملا جدی مشغول کار بر روی این موضوع هستیم.” وی اضافه می‌کند: ” تا آن‌جا که من اطلاع دارم، ما تنها شرکتی هستیم که در این حوزه تلاش می‌کند. اکثر مردم در مورد فناوری‌های الکترونیکی بازیافت گفتگو می‌کنند؛ اما در حوزه تکنولوژی‌های الکترونیکی جدید، الزاما از مواد اولیه استفاده نمی‌شود.”

همان‌طور که گفتیم، طرح‌های سبز ابتکاری شرکت اپل، نسبتا شناخته‌ شده هستند. این کمپانی برای چندین سال متوالی برنده عنوان ” سبزترین کمپانی تکنولوژیک” شده و ظاهرا مایل به فروش انرژی مازاد تولیدی خود به شرکت‌های عرضه‌کننده انرژی است. این انرژی مازاد از طریق فعالیت‌های اپل در حوزه انرژی‌های پاک تولید می‌شود.

دقیقا مشخص نیست که چه زمانی می‌توانیم شاهد عرضه آی‌فون یا مک‌بوکی باشیم که کاملا از مواد اولیه بازیافت‌شده یا تجدیدپذیر ساخته شده باشد. اما این اتفاق، در آینده‌ای که ارزش انتظار کشیدن را دارد، رخ خواهد داد.

4 دیدگاه
 1. Maahdi2000 می گوید

  اخه چطوری فاذش چیه این اپل 🙂

 2. Zahra می گوید

  یه مدت سامسونگ این کار میکرد جعبه دفترچه هاش با مواد بازیافتی میساخت ایفونم یاد گرفته حالا

 3. Ava.love می گوید

  گوشی اشغالی رو با مواد اشغالی بازیافتی درست کنن چه شود?

 4. Nima می گوید

  دمش گرم به فکر محیط زیست افتاد اپل مثل بقیه کمپانی ها بی خیال نیست

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم