رئیس هواوی تایید کرد: فروش ۱۵۳ میلیون اسمارت‌فون در ۲۰۱۷

در پیام مربوط به سال جدید، هو هوکان (کن‌هو) مدیرعامل چرخشی شرکت هواوی اعلام کرد که درآمد سالانه این شرکت در سال ۲۰۱۷ در حدود ۶۰۰ میلیارد یوان بوده که در مقایسه با سال گذشته ۱۵ درصد افزایش را نشان می‌دهد. وی همچنین اعلام کرد که این کمپانی طی سال جاری ۱۵۳ میلیون دستگاه را به فروش رسانده است.

در حال حاضر هواوی سومین کمپانی بزرگ تولیدکننده اسمارت‌فون در جهان است و قصد دارد تا سال ۲۰۲۱ به مقام اول دست یابد. در سال ۲۰۱۶ شرکت هواوی ۱۳۹ میلیون گوشی فروخت. به گفته آقای هو با فروش ۱۵۳ میلیون دستگاه هواوی و گوشی‌های برند آنر در سال جاری، سهم این کمپانی از بازار از مرز ۱۰ درصد فراتر رفت.

با توجه به هزینه‌های سنگین بازاریابی و حواشی ظریف تجارت اسمارت‌فون، شرکت هواوی در ماه مارس سال جاری به سود نسبتا یکنواختی دست یافت. در آن زمان این شرکت متعهد شد که بر ارتقای سود خود در سال جاری تمرکز کرده است. با این‌حال به‌نظر می‌رسد که تولیدکننده چینی تا انتهای سال جاری به سود مناسبی دست پیدا خواهد کرد.

MBBF2016-Ken-Hu-e1514653089636 رئیس هواوی تایید کرد: فروش 153 میلیون اسمارت‌فون در 2017

به گزارش وب‌سایت IDC، شرکت هواوی طی ۳ ماهه سوم سال ۲۰۱۷ موفق به کسب سهم ۲۲.۳ درصدی از بازار شد. جایگاه سوم کمپانی هواوی از سوی برندهای محلی نظیر اوپو و ویوو تهدید می‌شود. طی همین دوره ۳ ماهه، کمپانی اوپو سهم ۲۱.۶ درصدی از بازار را به خود اختصاص داد.

کمپانی هواوی به‌منظور افزایش سهم خود از بازار نیازمند سهم‌خواهی در بازارهای غربی است. انتظار می‌رود که هواوی از گوشی‌های سری میت ۱۰ در نمایشگاه تجهیزات الکترونیکی مصرفی (CES 2018) رونمایی کند و سپس گوشی‌های خود را از طریق اپراتورهای AT&T و Verizon در ایالات متحده به فروش برساند.

گوشی میت ۱۰ با اولین چیپست مجهز به واحد پردازش عصبی جهت اجرای فرامین هوش مصنوعی، وارد بازار شده است. آقای هو می‌گوید که گوشی میت ۱۰ هوش مصنوعی را به معنای واقعی در اختیار کاربران قرار می‌دهد. وی افزود که این کمپانی به ارائه آخرین نوآوری‌ها در زمینه هوش مصنوعی و واقعیت‌افزوده در دستگاه‌های آینده خود ادامه خواهد داد.

3 دیدگاه
  1. حسن می گوید

    یه هوش مصنوعی رو گوشی هاش گداشت ولی خیلی تاثیر داشت برای فروشش

  2. Tida.amiri می گوید

    سال ۲۰۱۸ مطمعنم دیگ سامسونگ نمیزاره رکورد فروش هواوی اینقدر بالا تره

  3. Saba.love می گوید

    بهتر اسم هواوی رو از این به بعد بزارن هوش مصنوعی..چون هرچی داره نداره به همونه وگرنه عمرا ب سامسونگ میرسید تو سال ۲۰۱۷

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم