انتقاد وزیر ارتباطات از یک قانون ۵۰ ساله کپی رایت!

وزیر ارتباطات این روزها جز پرکارترین و خبرسازترین وزرای دولت است که با انتشار لیست ارزبگیران دولتی موجبات تحسین بسیاری از فعالان سیاسی و اقتصادی کشور را فراهم کرد و حالا با انتقاد از یک قانون کهنه و قدیمی در زمینه کپی رایت، گویا قصد و اراده‌ای برای تغییر در این زمینه دارد.

به گزارش آی‌تی‌رسان، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات کشور که برای بازدید به مجموعه کتابخانه ملی ایران رفته بود در حاشیه این دیدار گفت: در حال حاضر تکنولوژی حرف اول را می‌زند و اینکه به کتابخانه ملی واژه حافظه ملی کشور می‌گوییم همین کافی است تا با تغییر نگرش در ثبت آثار و تبدیل آن‌ها به آثار دیجیتال به حفظ این حافظه ملی کمک کنیم.

jahromi انتقاد وزیر ارتباطات از یک قانون 50 ساله کپی رایت!

وی در ادامه افزود: در حال حاضر نیازی به گردهمایی برای ایجاد یک حافظه ملی دیجیتال وجود نداشته و صرف یک اراده کافیست تا تولیدات دیجیتال یک جا جمع شده و ما مدیریت کلان این موضوع را برعهده بگیریم. اصولا در فضای حاضر چه لزومی دارد که ۵۰ سال از نشر یک اثر بگذرد و پس از آن اجازه نشر دیجیتال برایش صادر شود؟

وزیر ارتباطات در ادامه افزود: در حال حاضر کتابخانه ملی چیزی در حدود ۱۲۰۰ مراجعه کننده دارد ولی با دیجیتالی شدن آثار این مجموعه، ظرفیت بالقوه مراجعه هزاران نفر ایجاد می‌شود که قطعا تاثیرات بسیار بهتری خواهد داشت.

1 دیدگاه
  1. حمید می گوید

    اخه این وزیر چه تحسینی داره؟ این انتشار لیست درسته خوبه ولی نشون از فساد بالا در این وزارت خونه تحت امر وزیر داره، اخه مسببب بازار موبایل خودشه، حالا یه لیستی هم بده چه فایده. مثا این میمونه گل به خودی بزنی بزنی بعد بیای جلوی دوربین بگب که من از همین تریبون اعلام میکنم به خودمون گل زدم.

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم