شیائومی پتنت‌های شرکت نوکیا را خریداری می‌کند

غول تکنولوژی چینی، شیائومی، تصمیم به خرید پتنت‌های شرکت نوکیا گرفته است. این اولین‌باری نبوده که شرکت موردنظر خواهان خریداری حق امتیاز ثبت اختراع کمپانی‌های دیگر است، در گذشته نیز شاهد خرید ۱۵۰۰ پتنت مایکروسافت توسط این برند چینی بوده‌ایم. این قرارداد جدید میان نوکیا و شیائومی، پتنت‌های متنوعی مانند ارتباطات شبکه و تجهیزات شبکه را شامل می‌شود.

این دو شرکت درحال‌حاضر یک قرارداد متقابل دارند که استانداردهای لازم برای ارتباطات تلفن‌های همراه را پوشش می‌دهد. هنوز معلوم نیست که شیائومی چه تعداد از پتنت‌های این شرکت فنلاندی را خریداری خواهد کرد. هم‌اکنون نوکیا تجهیزات شبکه شیائومی را تامین می‌کند.

Xiaomi-Mi-Note-2-phone-8 شیائومی پتنت‌های شرکت نوکیا را خریداری می‌کند

این دو کمپانی اعلام نموده‌اند که به‌دنبال بهبود همکاری‌ها در زمینه‌های دیگر نیز هستند که در این میان می‌توان به هوش مصنوعی، واقعیت مجازی و افزوده و همچنین اینترنت اشیا اشاره نمود. اطلاعات بیشتری از این قرارداد منتشر نشده است.

همانطور که می‌دانید در گذشته مایکروسافت شرکت نوکیا را خریداری کرد و برای مدت زمان قابل‌توجهی این دو برند همکاری نزدیکی با هم داشتند، بنابراین نمی‌دانیم که این پتنت‌های خریداری شده مربوط به ۱۵۰۰ پتنت مایکروسافت خواهد بود یا خیر.

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم