احتمال مجهز شدن گلکسی S9 به سنسور تشخیص کیفیت هوای محیط

سنسورهایی که کیفیت هوا را بررسی می‌کنند یا خیلی کوچکند و همین جثه کوچک از کیفیت‌شان می‌کاهد یا خیلی بزرگ هستند و نمی‌توان آن‌ها را روی بدنه اسمارت‌فون‌ها جای داد. اما سامسونگ اخیرا پتنتی از یک سنسور محیطی را ثبت نموده که هم به اندازه‌ای کوچک است که می‌تواند درون یک اسمارت‌فون تعبیه شود و هم از نظر عملکرد در جایگاه خوبی قرار دارد.

اما سامسونگ چطور به این موفقیت دست یافته است؟ با تخت کردن سنسور و تعبیه آن در یکی از زیر لایه‌های صفحه‌نمایش. با این‌که سنسور جدید نسبت به قبلی‌ها کمی بزرگ‌تر بوده، از نظر ارتفاع درست هم‌اندازه استاندارد اجزا یک اسمارت‌فون ساخته شده است.

این سنسور می‌تواند میزان مواد آلوده موجود در هوا را اندازه‌گیری کند. اما این‌که هوا تا چه حد می‌تواند خود را به زیر لایه یک صفحه‌نمایش که آمولد قابل انعطاف هم است برساند، خودش یک پرسش مهم بوده که فعلا پاسخی برای آن وجود ندارد.

فعلا هیچ تضمینی وجود ندارد که چنین سنسوری را در هندست بعدی سامسونگ یعنی گلکسی اس ۹ ببینیم. اما طبق آن‌چه همیشه دیده‌ایم، وقتی یک کمپانی پتنت‌هایش را در اختیار عموم قرار می‌دهد، زمان زیادی نمی‌برد تا آن‌ها به واقعیت بپیوندند و به‌کار گرفته شوند. در ضمن توسعه اپلیکیشن این پتنت یک سال و نیم پیش به اتمام رسیده و سامسونگ با به‌کارگیری سنسورهای مختلف چون فشارسنج و UV در هندست‌هایش نیز غریبه نیست.

6 دیدگاه
 1. Maahdi2000 می گوید

  ماشالله سامسونگ
  خداییش هیچ برندی به پای امکاناتش نمیرسه

 2. MahsaMahdavi می گوید

  سامسونگ هرکاری کنه به اپل نمیرسه

  1. مریم می گوید

   واقعا هم همین طوره هیچ برندی به پای اپل نمیرسه

 3. اشکان موسوی می گوید

  خوبه ولی چیز زیاد مهمی هم نیست رو تشخیص چهره ۳بعدی کار کنه بهتره

 4. Arta20 می گوید

  همین فرداست که ایفونم ازش کپی کنه بزاره

 5. Asoo می گوید

  مسخرس به هیچ دردی نمیخوره

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم