فروش مجله‌ای با امضای استیو جابز در یک حراجی با قیمت ۵۰ هزار دلار

ماه گذشته یک نسخه کپی از مجله Newsweek به حراج گذاشته شد. تاریخ انتشار مجله به ۲۴ اکتبر سال ۱۹۸۸ برمی‌گردد. بر روی جلد مجله تصویری از استیو جابز در ۳۳ سالگی وجود دارد. تیتر اصلی مجله در رابطه با کامپیوتر NeXT اپل بوده که برای اولین‌بار در این تصویر معرفی‌ شده است. بر روی این تصویر نکته‌ای توجه مخاطب را جلب می‌کند، امضای استیو جابز بر روی این جلد مجله وجود دارد.

این مجله متعلق به «دایان ویلیامز» بوده که در سال ۱۹۸۸ به‌عنوان فروشنده ارشد شرکت نرم‌افزاری لوتوس در مراسم معرفی کامپیوتر نکست از استیو جابز خواسته تا جلد مجله را برای او امضا کند. استیو جابز در پاسخ به او می‌گوید که از امضا دادن خوشش نمی‌آید. خانم ویلیامز در جواب می‌گوید که چیزی برایم بنویس، استیو جابز هم بر روی جلد مجله این جمله را می‌نویسد: «من عاشق تولید کردن هستم» و زیر کلمه عاشق خط می‌کشد.

Untitled-1-8 فروش مجله‌ای با امضای استیو جابز در یک حراجی با قیمت 50 هزار دلار

قیمت پیشنهادی برای شروع حراجی ۱۰۰۰ دلار بود که درنهایت به قیمت ۵۰ هزار دلار رسید و این مجله با امضای جابز در حراجی بی‌سابقه‌ای باقیمتی بالا به فروش رسید. فردی که این جلد مجله را به فروش گذاشته است، با پول حراجی می‌تواند تعداد زیادی آی‌فون ۱۰ با ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت (حدودا ۴۴ آی فون، بدون در نظر گرفتن مالیات) خریداری کند.

کامپیوتر نکست اپل در سال ۱۹۹۷ با استقبال بسیار خوبی مواجه شد و حدود ۴۲۹ میلیون سود را برای این شرکت به ارمغان آورد. این موفقیت تنها به دلیل وجود اسم استیو جابز در پشت‌صحنه بود. سال بعد از رونمایی کامپیوتر نکست، اپل از آی‌مک رونمایی کرد، چیزی که شبیه آن هیچ‌وقت تولید نشد. آی‌پاد در سال ۲۰۰۱ معرفی شد. در سال ۲۰۰۷ جابز آی‌فون و آی‌پاد را سه سال بعدش معرفی کرد. هم‌اکنون اپل باارزش‌ترین برند دنیا محسوب می‌شود.

4 دیدگاه
 1. اشکان موسوی می گوید

  خل بوده هرکی خریده اونو اون قیمت

 2. Arta20 می گوید

  استیو جابز اگه بود این حال روز اپل نبود

 3. مریم می گوید

  استیو جابز با ارزش ترین برند دنیا رو تولید کرده بایدم امضاش اینقدر با ارزش باشه

 4. Maahdi2000 می گوید

  اپل وقتی جابز بود اپل بود
  الان اپل دیگه مثل قدیم نیست

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم