فناوری فیس آی‌دی شرکت اپل متهم به نژادپرستی شد!

فناوری فیس آی‌دی اپل یک ویژگی پر سروصدا از گوشی آی‌فون X است که انتظار می‌رود در گوشی‌های آینده اپل و به دنبال آن احتمالا در آ‌ی‌پدها نیز به‌کار گرفته شود (احتمال استفاده از این فناوری در کامپیوترهای مک را نیز نبایستی نادیده گرفت). به هرحال به‌نظر می‌رسد که این ویژگی با اختلاف‌ نظرهایی در کشور چین مواجه شده و در نتیجه به نژادپرستی متهم شده است.

این مساله زمانی رخ داد که مردی از شانگهای برای همسر خود یک گوشی آی‌فون X خریداری کرد و متوجه شد که قفل دستگاه به آسانی توسط پسرش باز می‌شود. زمانی‌که وی با اپل تماس گرفت، به او گفته شد که این موضوع اتفاقی استثنایی بوده و ممکن است به دلیل شباهت چهره همسر وی با پسرش رخ داده باشد؛ مسئله‌ای که پیش‌تر نیز مشاهده شده است. با این‌حال این اولین‌باری نیست که فیس آی‌دی فریب خورده و با چهره افراد غیر معتبر اقدام به بازگشایی قفل گوشی می‌کند.

ON-CI450_applei_M_20171110112507-e1513973713459 فناوری فیس آی‌دی شرکت اپل متهم به نژادپرستی شد!

براساس گزارشی از وب‌سایت AsiaOne، در گذشته نیز یک زن چینی دیگر با سیستم فیس آی‌دی دچار مشکل شد؛ بدین ترتیب که همکار وی که هیچ ارتباطی با او نداشت، موفق به بازگشایی قفل گوشی او با استفاده از فیس آی‌دی شد. نماینده خدمات مشتریان شرکت اپل به وی گفت:

تا زمانی‌که وی گوشی خود را برای نشان دادن مشکل به فروشگاه آن‌ها نبرد، اظهارنظر درباره چنین اتفاقی غیرممکن خواهد بود.

این موضوع باعث شده که برخی نشریات با نشان دادن این‌که کلیه مردم چین شبیه یکدیگر به‌نظر می‌رسند، فیس آی‌دی را به نژادپرستی متهم کرده‌اند. اگرچه بایستی اشاره کنیم که هیچ یک از افرادی که تحت تاثیر این مشکل قرار گرفته‌اند، واقعا چنین ادعایی را مطرح نکرده‌اند. در حقیقت به گفته خانم وان که همکار زن مورد بحث ماست، به‌نظر می‌رسد که تاثیرات ناشی از این مشکل، امکان سو استفاده‌های بیش‌تری را فراهم می‌کند.

ما به موضوع کاملا عادی نگاه می‌کنیم. اگر فردی تلفن من را بردارد و آن‌را باز کند، چه اتفاقی می‌افتد؟ آن‌ها می‌توانند از طریق گوشی تلفن من خرید کرده و هزینه آن را پرداخت نمایند. ما به هیچ وجه احساس امنیت نداریم.

هنوز مشخص نیست که اپل چگونه می‌خواهد این مشکل را حل نماید. اما با فرض صحت این گزارشات، قطعا اپل نیازمند کار بیش‌تر در این حوزه خواهد بود.

5 دیدگاه
 1. Tida.amiri می گوید

  ادم هم ۲ تا چینی کنار هم ببینه قاطی میکنع کی ب کیه بعد بیچاره اپل متهم کردن

 2. Ahmadreza020 می گوید

  اینقدر که فیس ایدی اپل اشتباه داشته تا الان اسکنر عینبیه چشم سامسونگ نداشته

 3. AliMansori می گوید

  خخخخخخ حال میکنم این اپل همیشه چوب ندونم کاری هاشو میخوره
  اخه این مسخره بازیا چیه مثل ادم اثر انگشت میزاشتی دیگه همش ادعا داره

 4. Saba.love می گوید

  ادم حسود همه پیدا میشه ایفون ده اون خوبی و فیس ایدی خیلی خوبش میگن بده

 5. Sina.so می گوید

  اپل ک این سری گوشی بفروشه فک کنم بگه چینی ها رو سیستم تشخیص چهرش حساب باز نکنن

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم